[ATR] Technika uprawa

Tendencje w uprawie roli wszelkimi sposobami.

Data publikacji:

Wyzwania stojące przed technologią uprawy roli są znaczne - w produkcji roślinnej wymogi dotyczące ochrony gleby oraz fitosanitarne muszą być obecnie traktowane jednakowo. Wynika to z surowych obostrzeń prawnych, dotyczących znacznych ograniczeń w stosowaniu substancji biologicznie czynnych w środkach ochrony roślin. Oznacza to, że należy korzystać z wszelkich możliwych rozwiązań dotyczących zapobiegania degradacji gleby, zmniejszania w niej zawartości próchnicy i rozprzestrzeniania się chorób i szkodników. Kluczową rolę w tym względzie odgrywał będzie zespół uprawek pożniwnych i uprawa roli.

 

Przemysł maszyn rolniczych oferuje szeroką gamę profesjonalnego sprzętu do uprawy pożniwnej i podstawowej uprawy roli, a także siewu.W technologii pożniwnej uprawy roli pierwszy zabieg będzie polegał na równomiernym rozprowadzeniu resztek pożniwnych na powierzchni pola lub na wykonaniu bardzo płytkiej uprawy...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.