Teleskopowa z nowej generacji firmy Faresin

Data publikacji:

Podczas internetowej transmisji z zakładu Faresin Industries w Breganze, zespół projektowy FS zaprezentował pierwszą z nowej serii ładowarek teleskopowych. Model FS 7.32 Compact został stworzony od podstaw dla pełnej integracji nowych rozwiązań technologicznych i jest odpowiedzią na rosnącą świadomość ekologiczną we wszystkich sektorach. Nowa ładowarka została zaprezentowana szerokiej publiczności na październikowych targach EIMA International w Bolonii.

Nowy model Faresin FS 7.32 Compact dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej oraz obniżonej Low Cab, która ma tylko 2,06 m w najwyższym punkcie kabiny. Ładowarkę wyróżnia nowoczesny design oraz nowe malowanie w czerwonym kolorze, z widocznym na szarej owiewce emblematem firmy Faresin.

Maksymalny udźwig ładowarki wynosi 3,2 tony,  maksymalna wysokość podnoszenia to 7,1 m. Wysoką stabilność oraz doskonałe właściwości podczas manewrowania zapewnia kąt skrętu 37° w połączeniu z promieniem skrętu wynoszącym zaledwie 3,8 m dla maszyny o rozstawie osi 2,95 m.

Wyższe osiągi przy zmniejszonym zużyciu paliwa

Napęd ładowarki zapewniają turbodoładowane, 4-cylindrowe silniki Deutz o pojemności od 2,9 do 3,6 l i mocy znamionowej od 55,4 do 100 kW. Wszystkie jednostki są zgodne z normą emisji spalin Stage V,  korzystają z technologii oczyszczania spalin przy użyciu katalizatora utleniającego lub selektywnej redukcji katalitycznej oraz filtra cząstek stałych.

Funkcja AutoStop wyłącza silnik, gdy operator wstaje z fotela, a włącza go ponownie, również autonomicznie po jego powrocie. Hydrauliczny wentylator chłodzący sterowany jest elektronicznie, samoczynnie dostosowuje prędkość obrotową do bieżącej temperatury.

Wszystkie wersje ładowarki FS 7.32 wyposażono w przekładnie hydrostatyczne Ecodrive. Istnieją dwa rozwiązania w kategorii przekładni. W konfiguracji Dynamic dostępny jest pojedynczy bieg zapewniający prędkość do 30 km/h, w wersjach Performance i Excellence zastosowano dwubiegową mechaniczną skrzynię biegów, pozwalającą na osiągnięcie maksymalnej prędkości 40 km/h.

W zależności od przeznaczenia maszyny można również skonfigurować jej dyferencjał: osie z 45% automatyczną blokadą mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu oraz zaawansowane rozwiązanie ze 100%, hydraulicznie sterowaną blokadą mechanizmu różnicowego. Dla układu hydraulicznego dostępne są: pompa zębata lub pompa tłokowa o zmiennym wydatku.

Ergonomia i komfort  

Kabina operatora została zaprojektowana od nowa. Zapewnia doskonałą widoczność w zakresie 360°, jej wnętrze zawiera ergonomicznie ukształtowane wyposażenie: regulowany fotel kierowcy z pneumatycznym zawieszeniem, dżojstik FS na prawym podłokietniku, przejrzysty układ elementów sterujących, pogrupowanych według funkcjonalnej logiki oraz regulowaną kolumnę kierownicy.

Wszystkie informacje są przedstawiane na 7” antyrefleksyjnym, kolorowym ekranie dotykowym FS Display, który umieszczony jest na prawym słupku. Przełączanie pomiędzy ekranami i zmiana ustawień odbywa się bezpośrednio na wyświetlaczu FS lub za pomocą intuicyjnego systemu sterowania okrągłym regulatorem FS Selector. Wyposażenie ładowarki obejmuje ponadto system wentylacji i ogrzewania kabiny, klimatyzację, system oświetlenia LED, duże lusterka wsteczne oraz radio.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.