[ATR] Technika

Tehnos - Kosiarka o zmiennej szerokości

Data publikacji:

Znana na naszym rynku przede wszystkim z trwałych i wydajnych mulczerów bijakowych firma Tehnos, oferuje również kosiarki rotacyjne z wirnikowymi zespołami roboczymi, wyposażonymi w poziomo obracające się noże. Ostatnio tę grupę maszyn uzupełnił interesujący model MTV3 o hydraulicznie regulowanej szerokości roboczej. Podobnie jak pozostałe maszyny słoweńskiego producenta, nowa kosiarka zwraca oprócz tego uwagę prostą konstrukcją, solidną budową, wysoką jakością wykonania i łatwą obsługą.

To, co najbardziej odróżnia kosiarkę Tehnos MTV „vario 3” od innych maszyn tego typu, to oryginalna konstrukcja umożliwiająca hydrauliczną zmianę szerokości roboczej, w zakresie od 1,9 do 2,6 m. Pozwala to dowolnie dostosowywać szerokość koszenia do rozstawu rzędów w uprawach rolnych czy ogrodniczych, drzewek czy krzewów w sadach i jagodnikach, a także do szerokości pasa zieleni w innych zadaniach pielęgnacyjnych.

Dobre rozdrabnianie

Dzięki zastosowaniu trzech poziomych wirników, maszyna ma mniejsze gabaryty i bardziej kompaktową budowę, co zapewnia lepszą manewrowość, pożądaną zwłaszcza w ciasnych szpalerach. Niewielka wysokość obudowy z obu stron umożliwia bezpieczną pracę pod nisko opadającymi koronami.

Dwuramienne wirniki, każdy z czterema ostrzami umieszczonymi na dwóch wysokościach, nie tylko koszą roślinność, ale także gwarantują dodatkowo jej bardzo dobre rozdrabnianie. Podobną funkcję pełnią również stałe przeciwnoże, zamontowane w obudowie w dwóch rzędach. Solidna obudowa, wykonana z odpornej na ścieranie, mocnej blachy o wysokiej trwałości, tworzy komorę o odpowiednim kształcie, zapewniającą optymalny efekt mulczowania i równomierny rozrzut zielonej masy.

Niewielkie wymagania

Zawieszana na tylnym TUZ maszyna ma regulację wysokości roboczej na przednich kółkach podporowych i płynnie dopasowuje się do nierówności podłoża. Dzięki zwartej budowie środek ciężkości kosiarki znajduje się blisko cięgnika, co przy masie maszyny wynoszącej niespełna 700 kg nie stawia zbyt wygórowanych wymagań, jeśli chodzi klasę ciągnika czy udźwig podnośnika - do współpracy wystarczy traktor o mocy 37-55 kW/50-75 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.