Nowości

TeeJet - Rozwój systemu sterowania dyszami PWM

Data publikacji:

Nowy system sterowania dyszami DynaJet poprawia wydajność oprysku dzięki utrzymaniu stałej dawki cieczy roboczej nawet przy dużym zakresie prędkości jazdy. Kontroluje stałe ciśnienie i wielkość kropli w szerokim zakresie, umożliwiając operatorowi wybranie optymalnej prędkości, na którą pozwalają warunki, przy jednoczesnym utrzymaniu zadanych parametrów pracy.

Stosowanie technologii modulacji szerokości impulsu PWM zapewnia utrzymanie wymaganej wielkości kropli przy zmianie prędkości maszyny, a także kompensację skrętu i stałą dawkę oprysku na całej szerokości belki nawet podczas zawracania opryskiwacza. Prezentowany system DynaJet jest ciągle doskonalony i rozwijany. Pracuje z częstotliwością 20 Hz, a zastosowane zawory nowej generacji dają możliwość rozpylania cieczy przy ciśnieniu do 8 barów. Umożliwia to wytworzenie bardzo dużych kropli przy użyciu dysz rozpylających o niskim współczynniku znoszenia, przy czym natężenie przepływu jest kontrolowane bez zmiany ciśnienia i wielkości kropli. Sterowanie systemem umożliwia magistrala Isobus. W menu operacyjnym wprowadzono wiele usprawnień, dodając nowe funkcje, w tym aplikację o zmiennej prędkości (VRA) i wymianę danych za pomocą nowego protokołu CAN. Możliwa stała się dzięki temu regulacja wydajności poszczególnych dysz, co zapewnia precyzyjne dawkowanie z całej szerokości belki polowej. Sterowanie poszczególnymi sekcjami belki jest realizowane w sposób automatyczny. Oferowane jest ze standardowymi 30 sekcjami belki i opcjonalnie z indywidualnym włączaniem/wyłączaniem dysz. Uporządkowany i uproszczony został także układ przewodów CAN, przez co zapewnia bezproblemową instalację na różnych konstrukcjach wysięgnika zraszającego. Jest to spore ułatwienie dla producentów OEM, a jednocześnie gwarantuje optymalną ochronę w każdych warunkach terenowych. Obecnie każdy moduł sterownika kieruje 2 zaworami PWM. Zintegrowane diody LED umożliwiają z kolei szybką diagnostykę w przypadku problemów i alarmują operatora na wyświetlaczu w kabinie. Precyzja rozkładu podłużnego w warunkach dynamicznych jest oceniana jako prawidłowa pomimo naprzemiennego przełączania dysz, a uzyskiwane współczynniki zmienności są porównywalne w stosunku do statycznego rozkładu poprzecznego dysz opryskiwacza. System DynaJet uzyskał w 2019 r. homologację niemieckiego Instytutu Juliusa Kühna (JKI).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.