Technika

Technologie XXI wieku

Data publikacji:

Jakie zastosowanie znajdują nowe technologie w gospodarstwie rolnym? W jaki sposób rolnik może skorzystać z funkcji oferowanych przez oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem rolnym? Odpowiedzi na te i inne pytania szukali uczestnicy zorganizowanej przez firmę eAgronom konferencji pod hasłem „Rolnictwo XXI wieku”, która odbyła się 20 lutego w Dworku Dębówko koło Bartoszyc, w Warmińsko-Mazurskiem.

Główne tematy konferencji koncentrowały się zatem wokół zagadnienia sztucznej inteligencji w gospodarstwie rolnym i podnoszenia jego efektywności dzięki nowym technologiom, takim jak np. program eAgronom. Również ten fakt komentował Adam Mikołajczak, dyrektor zarządzający eAgronom w Polsce. – Jeszcze kilka lat temu rolnicy byli bardzo sceptycznie nastawieni do nowych technologii - dzisiaj się to jednak zmieniło i mamy coraz więcej klientów, którzy wspólnie z nami pracują stale nad naszym programem. Coraz więcej rolników, ale i firm dostrzega potrzebę cyfryzacji. W gospodarstwach następuje zmiana pokoleniowa i powoli zeszyt zostaje zastąpiony przez takie programy jak eAgronom. Dzięki naszemu programowi, poprzez przegląd zdarzeń historycznych i tego co działo się na polach w poprzednich latach, możemy dobrać odpowiednie rozwiązania, aby ograniczyć negatywne skutki, np. oddziaływań atmosferycznych. Kolejną rzeczą jest odpowiedź na stale rosnące wymagania klientów. Mamy coraz więcej zapytań ze strony rolników, w jaki sposób...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.