[ATR] Nowości

Technologia opon, która pomaga zmniejszyć zagęszczenie gleby

Data publikacji:

Continental wydał gamę nowych opon rolniczych, które pomagają zmniejszyć wpływ ciężkich maszyn na glebę. Opony zawierają dwie formy nowej technologii, które Continental zastosował po raz pierwszy do opon rolniczych.

Pierwsza to technologia N-Flex. Ten opatentowany, poddany obróbce termicznej nylon znajduje się pod gumą, aby pomóc oponie powrócić do pierwotnego kształtu po uderzeniach i intensywnym użytkowaniu. Opony ciągnika osiągają wysokie temperatury podczas użytkowania drogi. Zaparkowane na noc opony chłodzą się do kształtu zaparkowanej pozycji, tworząc tzw. „Płaskie miejsca”. Gdy ciągnik zostanie ponownie użyty, operator doświadczy zakłóceń jazdy, ponieważ opony nie są idealnym okręgiem. N-Flex zmniejsza występowanie płaskich plam i zapewnia wygodniejszą jazdę.

Dodatkowa elastyczność, którą zapewnia N-Flex, umożliwia również prowadzenie opony przy niższych ciśnieniach, co pomaga rozłożyć ciężar maszyny i zmniejszyć ugniatanie gleby.

Druga innowacja ma fundamentalne znaczenie dla konstrukcji „stopki” opony. Jest to drut, który pomaga oponie utrzymać krawędź koła. Wiele opon rolniczych wykorzystuje aż dziesięć pojedynczych drutów, aby utworzyć jedną stopkę. Jednak wielokrotne połączenia w stopce mogą powodować słabości i stwarzać ryzyko, że opona oderwie się od obręczy, zwłaszcza przy niskich ciśnieniach.

Wykorzystując konstrukcję z pojedynczego drutu owiniętą wokół obwodu opony do stu razy, Continental stworzył oponę rolniczą, która zachowuje swój kształt nawet przy bardzo niskich ciśnieniach.

Continental do tej pory stosował tę technologię przy oponach do kombajnów i ciągników o mocy do 200 KM. Obecnie opony do ciągników oferowane są w seriach 65, 70 i 85 od 24 cali do 42 cali, a opony do kombajnów w rozmiarze 32 cali. Rozwój nowych opon rolniczych jest kontynuowany w zakładzie produkcyjnym w Lousado w Portugalii, a większe rozmiary opon do ciągników będą dostępne przed końcem 2019 roku.

Źródło: FarmBusiness

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.