Technika ochrony roślin - Zaawansowana przyszłość

Technika ochrony roślin - Zaawansowana przyszłość

Podczas listopadowej edycji targów Agritechnica w Hanowerze dużo uwagi poświęcone zostanie prezentacji innowacyjnych technologii ochrony upraw. W ramach unikalnej platformy informacyjnej „Ochrona roślin przyszłości – odpowiedzialność za pomysły” zaprezentowanych zostanie 14 nowoczesnych rozwiązań, począwszy od zaawansowanych mechanizmów sterowania opryskiwaczy polowych, aż po zabiegi mechanicznego niszczenia chwastów. 

Przedstawienie tych rozwiązań doskonale wpisuje się w trend prezentacji najnowszych technologii mających na celu zapewnienie trwałego wzrostu wydajności w rolnictwie. A jak wiadomo, wymagania dotyczące zrównoważonego rolnictwa oznaczają pogodzenie wydajności z zasobami i ochroną środowiska – w tym celu rolnicy muszą w pełni wykorzystać dostępne know-how i najnowsze technologie dotyczące m.in. rozpylaczy, systemów sterowania belkami roboczymi, aplikacji ułatwiających podejmowanie decyzji o zabiegach czy też tradycyjnych maszyn do pielęgnacji mechanicznej. Wszystko to ma na celu wesprzeć produkcję wystarczająco zdrowej żywności i produktów rolnych.

Innowacje w ochronie upraw

Niemiecka firma Schmotzer z Bad Winsheim koło Norymbergi stawia na mechaniczne usuwanie chwastów, co powinno szczególnie zainteresować gospodarstwa ekologiczne, które siłą rzeczy nie są w stanie używać środków ochrony roślin. Modułowa maszyna charakteryzująca się łatwą zmianą zakresów roboczych, jest w stanie – według producenta – zmniejszyć zużycie chemikaliów o nawet 39% w przypadku stosowania w systemach konwencjonalnych. Wyposażona jest w kamerę przystosowaną do wykrywania kształtów liści i rozróżniania chwastów od roślin uprawnych, co pozwala na wykonywanie przejazdów roboczych z dużą prędkością – jest to możliwe także dzięki charakterystycznym zębatym talerzom, które nie uszkadzają młodych roślin.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 19/2017
Zamów bezpłatny egzemplarz prenumeratę
 


Reklama
Powiązane artykuły