Gospodarka i rolnictwo

Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim

Data publikacji:

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wziął udział w inauguracji XI Międzynarodowych Targów Tulipanów, które odbywały się 1 maja br. w Chrzypsku Wielkim.

Szczególnie w dniu, w którym świętujemy 15 lat naszej obecności w Unii Europejskiej, osobiście i w imieniu rządu Prawa i Sprawiedliwości dziękuje wszystkim polskim rolnikom, ciężko pracującym na nasz sukces w Zjednoczonej Europie – powiedział minister Ardanowski

Dodał także, że choć wejście do UE nie rozwiązało, bo i nie mogło, wszystkich problemów naszego rolnictwa, to jednak integracja ze strukturami Europy Zachodniej dała nam szanse rozwojowe, jakich nigdy nie mieliśmy w totalitarnym bloku komunistycznym.

W dalszym ciągu potrzebna jest narodowa polityka rolna i wiejska, będąca przejawem naszej odpowiedzialności za polskie rolnictwo i obszary wiejskie, jednak szans, jakie dało członkostwo we wspólnocie wolnych krajów europejskich nie zmarnowaliśmy – zaznaczył szef resortu rolnictwa

Podkreślił, że ci z polityków europejskich, którzy chcieli, by Polska siedziała cicho i potulnie wobec „starszych i ważniejszych” członków UE, a nas traktowali jako rynek zbytu, nie docenili zaradności, pracowitości i radzenia sobie nawet w trudnych warunkach przez Polaków.

Mamy wielką szansę być jednym z najważniejszych, współdecydujących krajów Wspólnoty. Wiele zależy od tego, czy do Parlamentu Europejskiego wybierzemy ludzi mądrych, odważnych, ale także rozumiejących naszą polską rację stanu. Polacy są Europejczykami nie z woli i przyzwolenia innych narodów, ale od ponad tysiąca lat jesteśmy w centrum Europy i jej chrześcijańskich dziejów – podkreślił minister Ardanowski.

Międzynarodowe Targi Tulipanów w Chrzypsku Wielkim to największa w Polsce impreza wystawienniczo-targowa poświęcona kwiatom cebulowym. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest  Bogdan Królik. Państwo Grażyna i Bogdan Królikowie są właścicielami  największej w naszym kraju firmy zajmującej się uprawą i handlem cebulkami tulipanów i innych kwiatów cebulowych.

Targi te to nie tylko święto kwiatów, ich piękna i roli w życiu człowieka, to także przykład pracowitości i sukcesu Polaków na trudnym europejskim rynku kwiatów – powiedział minister.

Międzynarodowe Targi Tulipanów odbywają się już po raz jedenasty.

Źródło: MRiRW

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.