Aktualności

Targi Opolagra z atrakcjami

Data publikacji:

Już po raz 18. w Kamieniu Śląskim odbyła się Opolagra, największa polowa wystawa rolnicza na południu kraju. Tegoroczną edycję, która na powierzchni ponad 40 ha zgromadziła 306 wystawców, odwiedziło od 16 do 18 czerwca 38 tysięcy gości.

    Targi Opolagra z atrakcjami

Organizowana przez DLG AgroFood impreza jak zwykle obfitowała w interesujące wydarzenia, a w jej trakcie zaprezentowano wiele innowacyjnych maszyn i rozwiązań. Wśród zwiedzających tradycyjnie losowano też atrakcyjną nagrodę - w tym roku był to dwupłaszczowy zbiornik do oleju napędowego Sibuso NVC o pojemności 2500 l ufundowany przez firmę Agriexpert, który wygrał Roman Smykała z miejscowości Dębowa.

Podczas Opolagry firma Anderwald pokazała ultraprecyzyjny opryskiwacz Ecorobotix ARA, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje rośliny na polu i selektywnie opryskuje pojedyncze z nich. W zależności od wybranego trybu pracy oszczędności środków ochrony roślin mogą wynieść od 40-95%.  Z kolei Agrifac wspólnie z firmą Cultiwise.com, zademonstrował metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola za pomocą drona. Podczas pokazów Cultiwise.com wysyłał drona nad obszar demonstracyjny, aby stworzyć mapę zadań, która została przekazana do opryskiwacza samojezdnego Agrifac w celu precyzyjnego oprysku punktowego.

Wieloletnią tradycją Opolagry jest wystawa zwierząt. W tym roku na wybiegu zaprezentowało się blisko 70 sztuk bydła mlecznego. Odbył się też konkurs młodych hodowców. Podczas wyceny, dokonanej przez sędziego z Belgii - Philippe Pieper, prym wiodły zwierzęta z OHZ Głogówek rasy HF odmiany czerwono-białej, które zdobyły tytuły superczempiona odpowiednio w kategorii jałowic (Franzisk 1) i krów (Białka).

Przyszłoroczna edycja Opolagry odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2024 r. - jak zwykle na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.