[ATR] Aktualności

Targi China HomeLife Poland 2019

Data publikacji:

Warszawska Izba Gospodarcza informuje, że od pięciu lat jest organizatorem największych w Europie Centralnej targów China Homelife Poland Show. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 1700 podmiotów gospodarczych z Chin.

Na zaproszenie WIG przyjechało z Europy Centralnej i Wschodniej 2,5 tysiąca tzw. Hosted Buyers, reprezentujących praktycznie wszystkie liczące się branże, w tym w dużej części zainteresowanych zakupem polskich produktów rolno-spożywczych. Targom towarzyszy organizowany cyklicznie z inicjatywy WIG Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej.

Są to przedsięwzięcia obejmujące swoim zasięgiem prawie połowę Europy w ramach chińskiego formatu 16+1. Wspólnie z partnerem ze strony chińskiej podjęto decyzję, że podczas tegorocznej edycji targów, zaplanowanej na 29-31 maja 2019 w Centrum Targowym Ptak k/ Warszawy, zostaną zorganizowane także targi eksportu Export Expo jako odpowiedź na oczekiwania polskich producentów i chińskich dystrybutorów. Rozmach oraz skala przedsięwzięcia, a także zapowiedź obecności handlowców ze strony chińskiej, zainteresowanych potencjalnym zakupem polskich towarów stała się podstawą do zaproszenia do współpracy administracji rządowej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolnospożywczego.

Otwarciu targów będzie towarzyszyła wysoka delegacja przedstawicieli rządu Szanghaju oraz rządu centralnego. Delegacji tejże ma przewodniczyć funkcjonariusz państwowy w randze wicepremiera prowincji, z której wywodzi się obecny prezydent Chin, Xi Jinping.

Patronatu Targom udzielił wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Minister Technologii i Przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Źródło: KRIR

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.