Gospodarka i rolnictwo

Targi AGROTECH: rolnictwo priorytetem rządu

Data publikacji:

Rząd PiS traktuje rolnictwo priorytetowo i wszystkie programy, które wprowadzaliśmy od 2015 r., zarówno te ściśle dedykowane rolnictwu, jak i społeczne czy infrastrukturalne, mają na celu m. in. poprawę sytuacji mieszkańców wsi – mówiła w Kielcach wicepremier Beata Szydło.

Pani Szydło, która odwiedziła 25. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, powiedziała podczas konferencji prasowej, że mądra polityka rolna prowadzona przez rząd, jest coraz bardziej powiązana z decyzjami, które zapadają w Unii Europejskiej, w Brukseli.

Naszym celem jest to, żeby szanse, ale również i warunki, i możliwości naszych rolników były takie same, jak rolników z innych krajów członkowskich. Nie chcemy nikomu niczego odbierać ani zabierać, natomiast chcemy mieć równe prawa i równe możliwości - zaznaczyła.

Jesteśmy przed przyjęciem nowej perspektywy finansowej, przed przyjęciem nowego budżetu Unii Europejskiej. Celem polskiego rządu jest to, ażeby w tym budżecie znalazło się jak najwięcej środków dla polskiego rolnictwa. Na wsparcie zarówno produkcji rolnej, jak i na poprawę życia mieszkańców terenów wiejskich - podkreśliła Szydło.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ocenił, że dzięki polityce rządu wieś stała się "wreszcie równoprawnym obszarem w polityce państwa - i w gospodarczej, i w społecznej". Podkreślił, że aby wszystkie szanse polskiego rolnictwa były wykorzystane, jest potrzebna "bardzo silna, kompetentna, rozumiejąca polską rację stanu i polskie interesy reprezentacja w Brukseli".

Źródło: PAP

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.