[ATR] Gospodarka i rolnictwo Agrotech Kielce

Targi Agrotech 2019

Data publikacji:

W dniach 15-17 marca 2019 r. w Kielcach odbyły się XXV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH – największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej, organizowane w halach wystawienniczych i największe w Polsce targi, spośród wszystkich branż gospodarki. W tym roku w Targach Kielce ofertę zaprezentowało 750 firm z 25 krajów w 11 halach i na terenie zewnętrznym.

W targach ze stoiskiem uczestniczyła także Krajowa Rada Izb Rolniczych. W uroczystym otwarciu targów udział wziął Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski. Uroczystość odbyła się przy udziale Wiceprezes Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W trakcie targów miała również miejsce 37. edycja Finału Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowana przez Związek Młodzieży Wiejskich, podczas której Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski wręczył ufundowane przez samorząd rolniczy nagrody dla opiekunów finalistów.

W ramach jubileuszowej gali wręczenia nagród XXV Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, Krajowa Rada Izb Rolniczych otrzymała szczególne podziękowania za współtworzenie sukcesu targów AGROTECH.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród targów, Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski wręczyli puchar Prezesa KRIR dla Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy za wieloletnie działania na rzecz rolnictwa w zakresie postępu biologicznego odmian roślin uprawnych.

Targi odwiedziła rekordowa liczba osób. Pomimo braku oficjalnych danych liczbe odzwiedzających szacuje się na około 71 tysięcy osób. Rolników i ludzi ze sfery agrobiznesu przyciągały nie tylko maszyny, ale i znani z Internetu youtuberzy.

Źródło:KRiR

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.