[ATR] Gospodarka i rolnictwo susza

Tanzania może stracić niemal jedną trzecią zbiorów kawy

Data publikacji:

Z powodu suszy w przyszłym sezonie zbiory kawy w Tanzanii mogą spaść o 23 proc. - informuje agencja Bloomberga. Tanzania jest czwartym pod względem wielkości producentem kawy w Afryce.

Tanzańska Rada Kawowa szacuje, że plony w rozpoczynającym się w lipcu sezonie mogą spaść do 50 tys. ton z 65,5 ton. Wiele regionów upraw dotkniętych zostało suszą.

Po tym, jak nie udało się zrealizować celów zwiększenia produkcji, kraj ogłosił, że rozważa dystrybucję sadzonek wśród rolników w celu podwojenia podaży w ciągu pięciu lat. Rządowy program rozwoju hodowli kawy zakłada wzrost  produkcji do 100 tys. ton ziarna rocznie. Ma to dać tanzańskiemu budżetowi dodatkowe 223 mln dolarów rocznie z eksportu ziaren kawy.

Kawa arabika stanowi ponad połowę produkcji Tanzanii, która dostarcza kawę głównie do Japonii, a także do Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Belgii - informuje Bloomberg.

Produkcja kawy to trzecia najważniejsza gałąź tanzańskiej gospodarki, po orzeszkach nerkowca i tabace. W 2018 roku budżet państwa zarobił na kawie 139,9 mln dolarów - wynika z danych banku narodowego Tanzanii.

Źródło:Rzeczpospolita

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.