[ATR] Nowości Trioliet

Tańsze mieszanie z Trioliet

Data publikacji:

W całkowitych kosztach produkcji rolnej znaczny udział ma koszt energii, dlatego producenci maszyn szukają różnych sposobów, aby zmniejszyć energochłonność procesów. Duże osiągnięcia w tym zakresie notuje firma Trioliet, która oferuje w swoich wozach paszowych unikatową automatyczną przekładnię Shifttronic, zapewniającą niższe o nawet 25% zużycie paliwa przy przyrządzaniu mieszanki TMR.

Dostępne są dwa typy przekładni: dwubiegowa dedykowana do wozów o pojemności od 18,4 do 30 m³, przenosząca moc do 180 KM z WOM o 540 lub 1000 obr./min, oraz trzybiegowa do wozów o pojemności od 32,5 do 53 m³, współpracujących z ciągnikami o mocy do 300 KM na WOM (1000 obr./min). Dwubiegowa wersja zapewnia prędkość ślimaka mieszającego 22  lub 39 obr./min, natomiast trzybiegowa - 12, 22 lub 39 obr./min.

Same zalety

Firma Trioliet opracowała przekładnię, aby ułatwić rozruch w dużych wozach paszowych i zapobiec przeciążeniom wału odbioru mocy ciągnika oraz układu napędowego maszyny, a także przyspieszyć proces mieszania oraz zoptymalizować zapotrzebowanie mocy i zużycie energii. Przełożenie i prędkość obrotowa ślimaka zmienia się automatycznie, odpowiednio do obciążenia. Podczas rozruchu obroty są niższe, następnie wzrastają, by podczas rozładunku ponownie zmaleć. Elektroniczny sterownik pozwala poza tym zaprogramować 5 różnych cykli pracy, zależnie od struktury paszy i jej przeznaczenia.
W samych superlatywach o wozie paszowym Trioliet z przekładnią Shifttronic wypowiada się m.in. produkujący mleko holenderski farmer Cees Middelweerd, który użytkuje...

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.