[ATR] Nowości Fendt

Szósta generacja Fendt Vario 900

Data publikacji:

Dla najnowszej wersji Vario 900, Fendt ma mniej lub bardziej zmniejszoną serię 1000 z nowym asortymentem powracającym do silnika MAN pod maską i wykorzystującym taką samą bezstopniową konfigurację przekładni jak większe ciągniki.

Jedną z kluczowych cech linii z czterema modelami (930-942) jest 60-calowy rozstaw kół. Silnik AGCO Power uznano za fizycznie zbyt duży, więc inżynierowie Marktoberdorf współpracowali z MAN przy opracowywaniu nowego 9-litrowego silnika Stage V o sześciu stopniach mocy. Wykorzystuje tę samą technologię o niskiej prędkości obrotowej co seria 1000 z pełną mocą dostępną w przedziale 1500–1 700 obr./min i 40 km / h można osiągnąć przy zaledwie 950 obr./min, zwiększając ją do 1450 obr./min przy 60 km/h.

Podczas gdy skrzynia biegów jest zasadniczo tą samą jednstostką Vario, co w większych ciągnikach, modele 900 mają nowe osie i nieco niższy udźwig. Wprowadzono również układ hydrauliczny z dwiema pompami, umożliwiający przeznaczenie jednej pompy 220 l/min do zasilania wentylatora wiertniczego, podczas gdy druga jednostka 210 l/min zajmuje się innymi funkcjami urządzenia. Obie pompy mają różne wyjścia, aby zmniejszyć wibracje.

W kabinie dostępna jest opcja systemu audio-nawigacyjnego 4.1 z ośmioma mikrofonami w dachu, aby uzyskać wyraźny dźwięk podczas wykonywania połączenia bez użycia rąk.

W Wielkiej Brytanii pojawia się wczesna partia ośmiu serii demo 900, które we wtorek opuściły Marktoberdorf, a inne jednostki przybędą w najbliższych tygodniach. W 2018 roku Fendt sprzedał ponad 150 ciągników serii 900 w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.