[ATR] Aktualności Agro Show

Szósta edycja Mazurskiego Agro Show za nami

Data publikacji:

Po raz kolejny rolnicy przybyli do Ostródy, by wziąć udział w największej branżowej wystawie rolniczej w północno-wschodniej Polsce. W dniach 8-9 lutego br. Mazurskie Agro Show odwiedziło niemal 35 tys. osób.

Na ponad 20 tys. m² powierzchni ekspozycyjnej swoją ofertę przedstawiło 265 firm, wśród nich niemal wszyscy najwięksi polscy producenci, a także przedstawiciele wszystkich czołowych światowych marek maszyn rolniczych. Obok firm maszynowych zaprezentowały się także firmy nasienne, przedsiębiorstwa nawozowe, producenci środków ochrony roślin, producenci wyposażenia budynków inwentarskich, a także inne podmioty związane z szeroko pojętą branżą rolniczą. W ciągu dwóch dni zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą, uzyskać informacje, zasięgnąć porady nie tylko u fachowców i praktyków z firm, ale również pracowników Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Warmińsko-Mazurskiego ODR-u, KRUS-u czy innych instytucji i agend rządowych, które również były obecne na wystawie.

Bogaty program konferencji

Tegorocznej edycji Mazurskiego Agro Show po raz pierwszy towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa, zorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych wraz z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. Jej głównym tematem były „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”, a wykłady poprowadzili naukowcy z uczelni i instytutów rolniczych: Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz Politechniki Koszalińskiej. W konferencji, która rozpoczęła się w przededniu wystawy, wzięło udział blisko 200 rolników, a jej zwieńczeniem było spotkanie drugiego dnia konferencji z Janem Krzysztofem Ardanowskim, ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 04/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.