Technika

System sterowania do ciągników i maszyn od Globtrak

Data publikacji:

W obecnych czasach rolnictwo staje przed szeregiem wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi wpływającymi bezpośrednio na wysokość osiąganych plonów. Jednocześnie rosną koszty produkcji, więc nacisk kładziony jest na jak najwyższą wydajność procesową. Naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom wychodzi rolnictwo precyzyjne, a firma Globtrak z Kielc ma tutaj dużo do zaoferowania.

    System sterowania do ciągników i maszyn od Globtrak

Podstawą w skutecznym zarządzaniu gospodarstwem rolnym jest eliminacja czynników generujących straty. Nowoczesne rozwiązania Smart Farming, czyli inteligentna technologia w rolnictwie wykorzystuje na tym polu łączność satelitarną, systemy GPS, telematykę wizyjną oraz możliwości, jakie daje sieć internetowa. System Smart Farming już dziś zapewnia do 30% oszczędności paliwa, do 20% redukcji kosztów eksploatacji maszyn oraz do 25% oszczędności nasion, nawozów i środków chemicznych.

Automatyczne rozwiązania

Firma Globtrak oferuje swoim klientom system automatycznego sterowania, który przeznaczony jest dla ciągników i innych maszyn rolniczych. Najsłabszym ogniwem w procesach agrotechnicznych jest dziś człowiek, który jest podatny na zmęczenie i znużenie powtarzalnymi zadaniami, a to najkrótsza droga do popełniania błędów, które przekładają się na straty finansowe.

Automatyzacja pracy maszyn umożliwia prowadzenie równoległe, nawigację z korekcją sygnału RTK, pozwala też zminimalizować wpływ błędu ludzkiego, skraca czas pracy maszyn, oszczędza paliwo i zmniejsza zużycie środków eksploatacyjnych. Praca maszyn jest również bardziej precyzyjna. Przykładowo: dzięki sygnałowi RTK uzyskuje się dokładność do 2 cm, brak jest więc nakładek lub podwójnego przejazdu w danym miejscu pola, siew i oprysk są maksymalnie wykorzystane.

Systemy automatyczne mogą także korzystać z mapowania pól, plonów, wydajności i stanu gleby, co daje solidną podstawę pod jeszcze bardziej precyzyjne działania. Wbudowana w system baza danych pozwala z kolei zapisywać stan danego pola, ustalone ścieżki technologiczne dla różnych maszyn i operacji, tak że przerywając działanie przy niesprzyjających warunkach, można je wznowić następnego dnia z tego samego miejsca.

Globtrak System sterowania składa się z kilku elementów. Najważniejszy żyroskop siedmioosiowy z magnetometrem pokazuje, w jakim kierunku i z jakim odchyłem porusza się sprzęt, drugim elementem jest silnik montowany pod kierownicą, można go oczywiście demontować i przekładać do innej maszyny. Jest jeszcze panel sterujący, antena oraz zasilająca bateria.

Montaż i demontaż jest bardzo łatwy, przezbrojenie maszyny nawet mniej doświadczonym pracownikom nie zajmie więcej niż 30 minut. Sama obsługa systemu nie powinna sprawiać problemów, tym bardziej że firma Globtrak wykonuje pierwszy montaż i przeprowadza szkolenia z zakresu użytkowania sprzętu. Wprowadzenie danych dotyczących obsługiwanego pola odbywa się na dwa sposoby: poprzez objechanie całego pola lub z wykorzystaniem map Google, na których zaznacza się obszar docelowy i wgrywa go do systemu. Do komunikacji stosowana jest sieć mobilna oraz łączność WI-FI. Firma Globtrak oferuje oczywiście pełne wsparcie doradcze, serwisowe oraz 2-letni okres gwarancji.

Telematyczne oko Backeye 360

W ofercie firmy Globtrak są również nowoczesne systemy monitoringu wizyjnego, przeznaczone między innymi dla maszyn rolniczych. Zestaw taki zawiera komplet czterech ultraszerokokątnych kamer, które przetwarzają nagrywany obraz w czasie rzeczywistym. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zwykłe lusterka, zapewnia większy komfort manewrowania i bezpieczeństwo pracy. System inteligentnych kamer Backey 360 daje operatorowi w kabinie obraz wysokiej jakości, pozwala również na uzyskanie widoku z „lotu ptaka”, minimalizując ryzyko kolizji z innymi uczestnikami ruchu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.