[ATR] Nowości Dammann

System pozycjonowania dysz od Dammanna

Data publikacji:
oprysk dammann

Rozwiązania wpisujące się w założenia rolnictwa precyzyjnego są coraz szerzej dostępne i jednocześnie pożądane przez rolników. Firma Dammann w tej kwestii oferuje system RSD do pozycjonowania dysz dla określonych rzędów w uprawach polowych. Jego stosowanie zapewnia oszczędność podczas aplikacji środków ochrony roślin, co przekłada się na obniżenie kosztów oprysku i ma korzystny wpływ na środowisko.

Oferowany przez firmę Dammann system pozycjonowania dysz RSD umożliwia obróbkę pasów w uprawach rzędowych nawet przy dużych szerokościach roboczych. Rozwiązanie to jest doskonałym uzupełnieniem mechanicznego usuwania chwastów między rzędami. Dysze rozpylające środki ochrony roślin są precyzyjnie prowadzone przez rzędy upraw przez aktywne sterowanie, dzięki czemu zwiększona jest dokładność aplikacji i zużywa się mniej chemicznych środków. Dodatkowa przesuwna linia dysz jest zamontowana na wysięgniku, a odległości między dyszami odpowiadają odstępom między rzędami. Linię dysz można regulować poprzecznie za pomocą cylindrów liniowych, tak aby utrzymywać dysze w idealnej pozycji nad rzędem. Sterowanie pozycją dysz odbywa się na 3 sposoby. Można je wykonać ręcznie, z wykorzystaniem pliku roboczego i systemu GPS lub automatycznie za pomocą systemu kamer do wykrywania rzędów. Nośnik dyszy jest wyposażony w wąską dyszę płaskostrumieniową, która zapewnia szerokość roboczą od 20 do 30 cm w rzędzie, co nie jest możliwe przy tradycyjnym rozstawie dysz 25 lub 50 cm.

Ważny jest również fakt, iż podczas stosowania standardowych opryskiwaczy do ochrony roślin możliwe jest poruszanie się po rzędach, ale tylko zmieniając tor jazdy. Sytuacja taka prowadzi do uszkodzenia części upraw. Wykorzystując możliwość pracy na całej szerokości belki polowej, można zwielokrotnić jej wydajność i wykorzystać istniejące już ścieżki technologiczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 05/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.