Aktualności

Swimer w roku jubileuszu

Data publikacji:

Oczekiwania w zakresie organizacji własnej bazy paliw na długie lata bez wątpienia spełniają produkty toruńskiej firmy Swimer, jednego z czołowych dostawców bezpiecznych, dwupłaszczowych zbiorników na paliwa i inne substancje płynne. Przedsiębiorstwo to w tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności.

    Swimer w roku jubileuszu

    Przemysław Bochat, dyrektor ds. relacji z klientami w firmie Swimer.

Rok 2022 był dla nas bardzo udany, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż krajową, jak i eksportową. Stał pod znakiem dużych wzrostów w porównaniu z pandemicznym rokiem 2021. Natomiast rok bieżący rozpoczął się pewnym wyczekiwaniem - branża rolnicza boryka się z wieloma problemami. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że jeszcze niedawno ceny nawozów były bardzo wysokie, natomiast niskie ceny zbóż, na co nakłada się jeszcze niekontrolowany napływ zboża z Ukrainy. Na dziś rentowność gospodarstw rolnych mocno spadła - przekonuje Przemysław Bochat, dyrektor ds. relacji z klientami w firmie Swimer. 

Mimo to producent z Torunia nie ukrywa optymizmu na kolejne miesiące roku, do czego upoważnia duże zainteresowanie produktami firmy Swimer ze strony zwiedzających marcowe targi Agrotech w Kielcach. Poza rolnictwem firma intensyfikuje swoją obecność w innych sektorach, np. w budownictwie.

– Trafiają tam produkowane przez naszą firmę praktycznie od zawsze stacjonarne zbiorniki dwupłaszczowe do oleju napędowego. Od niedawna do naszej oferty trafiły zaś zbiorniki mobilne, znajdujące zastosowanie na placu budowy. Od 2008 r. produkujemy również naziemne i podziemne zbiorniki do wody - korzystamy dziś z programu „Moja woda”, który przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży

– zauważa dyrektor Bochat.

 

Twierdzi przy tym, że w odniesieniu do zbiorników naziemnych tego typu Swimer jest liderem rynku. Co leży u podstaw powodzenia zbiorników z Torunia? Przede wszystkim wysoka jakość, trwałość, bezpieczeństwo oraz szeroki wybór pojemności i opcji wyposażenia.

– Wszystkie nasze zbiorniki są produkowane z pierwotnego polietylenu - materiał do produkcji nie pochodzi z recyklingu, przez co nigdy nie był zanieczyszczony jakimikolwiek szkodliwymi substancjami, jak w przypadku recyklatów słabej jakości. Mówiąc o tych zbiornikach pokazujemy, że firma Swimer jest proekologiczna i promujemy zagospodarowanie wód opadowych również w rolnictwie. W gospodarstwach rolnych możemy też mówić o kondycjonowaniu wody sieciowej i ogrzewaniu jej w naszych zbiornikach do późniejszego wykorzystania w opryskiwaczach. Dzięki temu możemy zastosować dużo mniejsze ilości środków ochrony roślin, a wykorzystanie substancji aktywnych w nich zawartych dzięki wodzie skondycjonowanej jest dużo lepsze i tym samym bardziej opłacalne

– mówi Przemysław Bochat.

10 lat produkcji, 15 lat działalności

Firma Swimer działa na rynku od 2008 r., w pierwszych latach zajmując się wyłącznie działalnością handlową. Produkcja zbiorników w Toruniu rozpoczęła się w 2013 r. - produkty te szybko zyskały sporą popularność na rynku krajowym oraz rynkach ościennych, zwłaszcza w Europie. Zbiorniki Swimera sprzedawane są jednak również na innych kontynentach - od Australii do Stanów Zjednoczonych. Firma konsekwentnie stawia na rozwój oferowanych produktów, w czym dużą rolę odgrywają: własne biuro projektowo-badawcze, zaplecze produkcyjne, serwis i obsługa posprzedażowa produktów, no i „last but not least” - wykwalifikowana i kreatywna kadra.

– Jeśli chodzi o najbliższe lata, stawiamy na rozwój asortymentu produktów, m.in. w segmencie wody oraz stacji paliw, bo jesteśmy specjalistą nie tylko w technologii produktów z polietylenu i rotomouldingu, ale także w technologii laminatów wielowarstwowych na bazie żywic poliestrowych. Kolejną rozwojową gałęzią jest także produkcja kontraktowa rozmaitych produktów - od ich zaprojektowania, poprzez wykonanie obliczeń wytrzymałościowych, wykonanie formy i wdrożenie do masowej produkcji. Koncentrujemy się także na rozwoju nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Samodzielnie produkujemy automatykę, systemy monitoringu poziomu cieczy, zdalnego zarządzania dystrybucją paliw, a także dystrybucji nawozów płynnych ze zbiorników. Staramy się obniżać koszty implementowania tych technologii, aby były łatwo i tanio dostępne dla ostatecznego użytkownika. Rozwój oraz inwestycje są wpisane w DNA firmy Swimer

– wymienia plany rozwoju dyrektor ds. relacji z klientami w firmie Swimer.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.