Światowy rekord wysokości dla pojazdów kołowych

Światowy rekord wysokości dla pojazdów kołowych

Zespół ekspedycyjny pod kierownictwem Matthiasa Jeschke zdobył najwyższy aktywny wulkan świata Ojos del Salado w Chile z pomocą dwóch Unimogów U 5023. Ciężarówki wyposażone w opony Alliance 392 HD wjechały na rekordową wysokość 6694 m.

Celem wyprawy było zainstalowanie czterech stacji radiowych w różnych obozach wysokościowych na wulkanie. – Bardzo cieszymy się, że oba pojazdy pokonały niesamowicie strome, skaliste odcinki i przetransportowały na ogromną wysokość niezbędne materiały i sprzęt. Cały zespół dobrze się spisał. Pomimo zimna, lodu i mocno rozrzedzonego powietrza wszyscy byli w pełni skoncentrowani – relacjonował Matthias Jeschke, kierownik wyprawy.
Alliance Tire Group sponsorował ekspedycję razem ze swoim partnerem - firmą Bohnenkamp, oddając do dyspozycji radialne opony flotacyjne Alliance 392 HD w rozmiarze 24R20.5 176F TL, przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach. Ogumienie musiało radzić sobie z jazdą po śniegu, lodzie, ostrych skałach i stromych wzniesieniach. Mimo że Alliance 392 HD zapewnia najwyższe osiągi na zboczach górskich, to jest dedykowany głównie do przyczep, rozrzutników, beczkowozów, cystern. Opona wyróżnia się dobrą flotacją, dużą ładownością, ochroną gleby, wysoką stabilnością jazdy oraz niskim współczynnikiem zużycia.


Reklama
Powiązane artykuły