Aktualności

Światowa premiera kombajnu Claas Trion

Data publikacji:

Schwochau we wschodnich Niemczech to miejsce światowej premiery nowej serii kombajnów Claas Trion. W dzisiejszej konferencji uczestniczy na żywo ok. 40 dziennikarzy z Europy, w tym reprezentant redakcji atr express. Liczba ta została bardzo ograniczona ze względu na sytuacje związaną z COVID-19. Pozostałe redakcje na całym świecie miały okazje uczestniczyć w konferencji on-line w czasie rzeczywistym.

    Kombajn Claas TrionKombajn Claas Trion

Nowa seria kombajnów Claas Trion skierowana jest w większości do średniej wielkości, rodzinnych gospodarstw, ale również do większych farm i firm usługowych. Kombajny z linii Trion w ofercie Claas znajdują miejsce pomiędzy seriami Tucano a Lexion.

Linia Claas Trion będzie się składała z serii oznaczonych liczbami: 500 - 5-cioklawiszowy, 600 - 6-cioklawiszowy (powierzchnia separacji ziarna odpowiednio - 7,48 i 6,25 m²) i 700 - wersja hybrydowa z jednym (modele 720 i 730) lub dwoma rotorami (model 750) do wyboru. Nowe kombajny w kolejnym sezonie zastąpią kombajny z serii Tucano 400. W każdej serii nowych kombajnów jest możliwość zamówienia wersji wyposażenia od tych najprostszych aż do tych wyposażonych w najnowsze rozwiązania co ma być cechą charakterystyczną nowych Trion’ów. Czyni to z nowych kombajnów bardzo elastyczną maszynę skierowaną do szerokiego grona gospodarstw rolnych co doskonale oddaje hasło „Fits your farm”.

Kombajny z serii Trion mogą być wyposażone np. w gąsienice TerraTrac czy system Cemos Automatic, który spotykany jest w najbardziej zaawansowanych maszynach ze stajni Claas. Nowe kombajny w zależności od serii są wyposażone w silniki Cummins o pojemnościach 6,7 i 8,9 l o mocach od 258 do 435 KM (w przypadku kombajnu hybrydowego z dwoma rotorami). Wszystkie modele wyposażone są w nową kabinę, w której fotel operatora może się wychylać o 30° w każdą stronę. W zależności od modelu i wersji wyposażenia nowe kombajny Trion mogą być wyposażone w zbiornik na ziarno o pojemności - 8 tys., 9 tys., 10,5 tys., 11 tys. i 12 tys. l. Prędkość wyładunku ziarna wynosi od 90 do 130 l/s.

W Polsce segment kombajnów średniej wielkości jest największy i tutaj firma Claas kładzie wielkie nadzieje w nowych modelach kombajnów. Nową serię Trion można już zamawiać u autoryzowanych dilerów w naszym kraju. Nowe modele są już również dostępne w konfiguratorze Claas na rynki europejskie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.