Nowości

Swadro do profesjonalnych zastosowań

Data publikacji:

Firma Krone rozszerza swoją ofertę o nowy, czterowirnikowy model zgrabiarki Swadro TC 1370, przeznaczony ze względu na swoją wydajność do profesjonalnych zastosowań. Maszyna ta oferuje m.in. hydrauliczne zawieszenie wirników ze zintegrowanym tłumieniem drgań, elektryczną regulację wysokości i regulowaną wysokość podnoszenia na uwrociu.

    swadro

Konstrukcja zgrabiarki Swadro TC 1370 oparta jest na nowej, wytrzymałej ramie trapezowej ze zmodyfikowanym systemem zawieszenia ramion. Rama główna środkowej części zgrabiarki opuszcza się hydraulicznie do pozycji transportowej, a ramiona są podnoszone bez konieczności demontażu lub składania zębów, co usprawnia transport drogowy. Wysokość transportowa jest mniejsza niż 4 m, długość transportowa wynosi 9,1 m. Pokrywy wykonane z tworzywa sztucznego chronią elementy elektroniczne, skrzynię zaworową i zawory umieszczone w przedniej części ramy.

W tylnej części umieszczono z kolei system oświetlenia drogowego LED i tablice ostrzegawcze zapewniające niezbędne bezpieczeństwo na drodze, a jednocześnie dobrą widoczność podczas pracy. Bezpieczeństwo gwarantuje także układ hamulcowy w podwoziu transportowym. Seryjne wyposażenie obejmuje hamulce pneumatyczne, w opcji dostępne są hamulce hydrauliczne. Wersję pneumatyczną można usprawnić poprzez montaż dodatkowego układu sterującego, który w pozycji roboczej redukuje siłę hamowania w celu łagodnego zwalniania i zatrzymywania w polu, natomiast w pozycji transportowej zapewnia pełną siłę hamowania dla bezpiecznego poruszania się maszyny na drogach publicznych. Producent oferuje również 2 rodzaje opon. Standardowe dostępne są w rozmiarze 620/40R22.5, opcjonalnie można wybrać opony 710/35R22.5, które są cichobieżne podczas transportu drogowego, a dodatkowo są łagodne dla struktury gleby na polu podczas pracy. Podłączenie zgrabiarki do ciągnika realizowane jest za pomocą standardowego dwupunktowego wrzeciennika lub opcjonalnie - zaczepu kulowego 80 mm. Cała konstrukcja zgrabiarki jest solidna i wytrzymała, co gwarantuje długi okres eksploatacji maszyny.
 
Wydajna praca wirników

Swadro TC 1370 zapewnia centralne formowanie pokosu o szerokości od 1,4 do 2,6 m, a szerokość robocza zgrabiarki wynosi od 10,8 do aż 13,7 m. Wirniki mają średnicę 3,6 m. Ramiona na dwóch wiodących wirnikach mają po cztery podwójne podnoszone zęby, podczas gdy na dwóch tylnych znajduje się aż pięć podwójnych podnoszonych zębów na ramię. Komfortową pracę gwarantuje hydrauliczne zawieszenie wirników ze zintegrowanym układem tłumienia drgań, system kontroli opadania Soft Down, umożliwiający bardzo delikatne obniżanie pracy wirników oraz regulowana wysokość podnoszenia na uwrociach realizowana bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Zawieszenie wirników może być hydraulicznie regulowane w trakcie jazdy. Wirniki zgrabiarki Swadro TC 1370 pracują na czterech kołach obrotowych. Opcjonalnie dostępny jest także 6-kołowy układ jezdny. Za pomocą terminalu operator maszyny ma możliwość ustawienia wysokości dla każdego wirnika indywidualnie lub synchronicznie, dla wszystkich wirników wybierając jeden jako jednostkę odniesienia. Terminal daje też wybór jednej z dwóch programowalnych wysokości, dostosowując maszynę do zmiennych warunków podczas jazdy.

Wygodna obsługa

Niemiecki producent wyposażył zgrabiarkę TC 1370 w nowy i intuicyjny interfejs użytkownika. Czytelny wyświetlacz prezentuje wszystkie najważniejsze funkcje maszyny pogrupowane w dwu- poziomowym menu. Zgrabiarka Swadro jest standardowo obsługiwana za pośrednictwem terminalu traktorowego zgodnego z magistralą Isobus, ale również nowego Krone DS 100/500 lub opcjonalnie z jednego z dwóch terminali CCI 800/1200 również zgodnych z magistralą Isobus. Ponadto sterowanie może usprawnić  znany już dżojstik WTK lub nowy CCI A3.

Sprawdzone rozwiązania 

W nowo oferowanym modelu firma Krone zaimplementowała również swoje znane już rozwiązania. Chodzi tutaj o bezobsługowe skrzynie biegów na wirnikach oraz wytrzymałe i niesmarowane prowadnice krzywkowe DuraMax, układ zawieszenia gwarantujący wydajną pracę także w trudnym terenie oraz  Krone Jet Effect, który zapobiega uszkodzeniu przez zęby runi na uwrociu i zapewnia czyste plony (zęby nie wbijają się w podłoże, gdy wirnik unosi się i opada). Prezentowany model  zgrabiarki Krone można dodatkowo wyposażyć w środkową kurtynę odbojową oraz system oświetlenia roboczego z lampami typu LED, aby zapewnić optymalną widoczność także w niedostatecznych warunkach oświetlenia i podczas złej pogody. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.