[ATR] Technika

Suszenie ziarna - Jak dobrze wybrać?

Data publikacji:

Aby podjąć właściwą decyzję o doborze suszarni, trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników. Efektywny wybór zależy w pierwszej kolejności od ilości ziarna, jaka przewidziana jest do wysuszenia w ciągu sezonu. To w połączeniu z zakładanym czasem trwania kampanii suszarniczej pozwoli określić optymalną dobową wydajność suszarni.

Wielkości te odnosić się muszą do poszczególnych rodzajów ziarna oraz ilości wilgoci w ziarnie zależnej także od regionu. Przy podejmowaniu decyzji o tak pokaźnej inwestycji nie sposób zapomnieć o możliwym rozwoju prowadzonej działalności, znacznym powiększeniem areału, rozpoczęciem lub powiększeniem skupu czy suszeniem usługowym.
Profesjonalne suszenie odbywa się w suszarniach przepływowych. Urządzenie to swym działaniem przypomina taśmę produkcyjną o układzie pionowym, a napędza ją siła grawitacji. Przepływ powietrza umożliwiają daszki wbudowane. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 23/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.