[ATR] Aktualności AG-Projektsuszarnie

Suszarnie AG-Projekt dla wielu branż

Data publikacji:

Dolnośląska firma AG-Projekt to ceniony producent przemysłowych, ekonomicznych w eksploatacji obiektów suszarniczych. W odróżnieniu od innych firm tej branży skupia się ona na procesie suszenia.

Konkurencyjne firmy, budując obiekty magazynowo-suszarnicze, najczęściej skupiają się na funkcjach magazynowych, a suszarnia jest niezbędnym, ale jednak tylko dodatkiem do obiektu. My traktujemy suszarnię jak serce obiektu, a umieszczenie jej w centrum uwagi pozwala na osiągnięcie wyższej ekonomii działania suszarni (czyli niższego spalania) niż jest w stanie osiągnąć konkurencja, oczywiście bez zaniedbywania funkcji przechowalniczych - przekonuje Tomasz Żukrowski, dyrektor sprzedaży AG-Projekt.

Osiągnięciem firmy są suszarnie z dodatkowym kondensacyjnym wymiennikiem ciepła, o nieosiągalnej w innych wykonaniach ekonomii, choć AG-Projekt buduje też obiekty innego typu, zgodnie z życzeniem klienta. W ofercie są rzecz jasna wszystkie niezbędne elementy i podzespoły do prawidłowego, ekonomicznego funkcjonowania suszarni.

– Produkujemy wszystko, co jest potrzebne w branży suszarniczej i transporcie ziarna. Od kosza przyjęciowego, przez różnego rodzaju przenośniki (zgrzebłowe, kubełkowe, korytowe), po wialnie czy silosy spedycyjne. W ofercie mamy też odpowiednie czyszczalnie oraz silosy zarówno lejowe jak i płaskodenne, o pojemności do nawet kilkudziesięciu tysięcy ton. Ale najważniejsze są suszarnie, zarówno zwykłe, jak i te z najnowszymi rozwiązaniami - kondensacyjne czy kondensacyjne dwustronnego działania

– mówi Tomasz Żukrowski.

 

Kierunki rozwoju

W ciągu 25 lat działania AG-Projekt wybudował kilkaset obiektów o różnym stopniu zaawansowania i wyposażenia, zarówno w kraju, jak i za granicą - począwszy od Ukrainy, poprzez Rosję, aż po Kazachstan, a także na Litwie i Łotwie. W poprzednich latach większą część produkcji firma kierowała na eksport, w tej chwili jest to mniej niż połowa produkcji.

– Wynikało to z faktu, że już 10 lat temu np. na Ukrainie było zapotrzebowanie na suszarnie o wydajności tysiąca ton na dobę, podczas gdy w Polsce, nie licząc pojedynczych przypadków, nikt takich jeszcze nie zamawiał. Dzisiaj natomiast dużych suszarni buduje się coraz więcej także w Polsce, nawet indywidualni rolnicy na nie się decydują – zauważa dyrektor sprzedaży AG-Projekt.

– Produkujemy zresztą nie tylko dla branży rolniczej, lecz także dla przemysłu. Wykonujemy rzadkie i nietypowe obiekty, takie jak np. suszarnię podłogową do słodu, piece nadmuchowe do ogrzewania szybów kopalni, podnośnik kubełkowy o wydajności 800 m³/h do biomasy w elektrowni w Ostrołęce czy suszarnię do zrębków do wędzenia wędlin. W tej chwili projektujemy suszarnię do suszenia kiszonki kukurydzianej, z której produkowany jest specjalistyczny nawóz wysyłany do krajów arabskich

– podsumowuje Tomasz Żukrowski.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.