Technika Silosy i suszarnie

Suszarnia AG-Projekt dla oszczędnych

Data publikacji:

Suszarnia SD ESR Plus, to doskonała propozycja na kryzysowe czasy. Rozwiązanie w całości zaprojektowane i wykonane w firmie AG-Projekt zgodne z filozofią działania producenta od samego początku koncentrującego się na ograniczaniu kosztów suszenia ziarna.

    Suszarnia AG-Projekt dla oszczędnych

Propozycja ta skierowana jest do rolników i przedsiębiorców którzy chcą suszyć kukurydzę bardziej ekologicznie i ekonomicznie. Wydajność suszarni SD ESR Plus, to 350 - 600 ton na dobę kukurydzy z 30%-15% (w pojedynczej kolumnie), przy zużyciu spalanego gazu LPG do 1,3 litra na 1 tono-procent tj 20 litrów gazu na wysuszenie tony kukurydzy z 30%-15%.

Dla osiągnięcia takich wyników suszarnia jest wyposażona w dwa odzyski ciepła. Jeden powszechnie znany czyli nawrót powietrza pod palnik z dolnych daszków grzejnych i daszków chłodzących, drugi to innowacyjny system odzysku energii z powietrza wylotowego, dzięki zamontowaniu dodatkowego wymiennika ciepła w górnej części suszarni.

Ziarno do modułu zasypowego suszarni podawane jest przez urządzenie transportujące, tak że wypełnia wszystkie elementy suszarni, tworząc pryzmę. Gorące powietrze wyciągane jest przez wentylatory do kanału, skąd dalej jest rozprowadzane pod daszki każdego segmentu suszącego. Przemienniki częstotliwości regulują pracę wentylatorów w zależności od warunków panujących w suszarni. Dla zmniejszenia poziomu emisji pyłów wentylatory wyciągowe automatycznie zmniejszają obroty w momencie wysypu suszonego materiału. 

Wilgoć z ziarna jest efektywnie odbierana, a powietrze dostaje się pod daszki wylotowe o osiach przesuniętych w stosunku do osi daszków wlotowych. W dalszym etapie powietrze przechodzi do kanału rekuperacyjnego (odzysk ciepłego powietrza). Ziarno suszone jest podczas przechodzenia przez te wszystkie sekcje suszące, kierując się w dół do sekcji chłodzącej. Po osiągnięciu żądanej temperatury końcowej materiał przemieszcza się do elementu wybierającego, skąd jest precyzyjnie pobierany i wysypywany do silosu czy magazynu. W elemencie wybierającym znajduje się klatka wysypowa oparta na siłownikach pneumatycznych, która pozwala na przesypanie się ziarna do leja i dalej na zewnątrz, na urządzenia transportujące.

Do ogrzewania powietrza w suszarni można wybrać piece nadmuchowe zasilane biomasą typu pellet które są produkowane w AG Projekt lub zamontować palnik gazowy. Co także istotne, cały proces wymaga niewielkiego nakładu pracy – do jego efektywnego nadzorowania wystarczy jeden człowiek. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.