Nowości Uprawa i siew

Sumo DTS do uprawy pasowej

Data publikacji:

Choć brytyjska marka Sumo może być już znana w południowo-zachodniej części kraju, tak zyskując nowego dystrybutora, w postaci firmy Agrihandler, chce poważniej zawalczyć o zainteresowanie ze strony polskich rolników. Podczas czerwcowej Opolagry zaprezentowano zawieszany siewnik do uprawy pasowej Sumo DTS 3.

    Sumo DTS do uprawy pasowej

Sumo DTS 3 (DTS to skrót od nazwy Deep Tillage Seeder) to zaawansowany siewnik do uprawy pasowej, zaprojektowany z myślą o siewie bezpośrednim, uproszczonym oraz tradycyjnym. Wyprodukowany w Wielkiej Brytanii, wyróżnia się wszechstronnością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, które zapewniają efektywność i precyzję pracy.

 

Specyfikacja techniczna

Sumo DTS 3 dostępny jest w wersjach zawieszanych (3 m) oraz zaczepianych (4-9 m). Prezentowana w Kamieniu Śląskim wersja zawieszana ma szerokość roboczą 3 m i waży 3280 kg. Siewnik wyposażony jest w elektryczny dozownik Orga, który umożliwia precyzyjne dozowanie nasion i nawozów w różnych dawkach. Zbiornik ciśnieniowy na ziarno/nawóz ma pojemność 3000 l (dla całej siewników – od 1900 do 3900 l), co pozwala na dłuższą pracę bez konieczności częstego uzupełniania materiału siewnego.

 

Funkcje i wyposażenie

Sumo DTS 3 jest wyposażony w hydrauliczny napęd wentylatora, zapewniający efektywne rozprowadzanie materiału siewnego. Zastosowanie tarcz tnących i zębów spulchniających (głębokość do 25 cm), wyłożonych płytkami wolframowymi, umożliwia efektywne przygotowanie gleby i siew w różnych warunkach. System automatycznego sterowania głębokością redlic zwiększa komfort i precyzję pracy.

 

 

Zastosowanie praktyczne

Sumo DTS 3 sprawdza się doskonale w różnorodnych warunkach polowych. Podwójny system wysiewu i zastosowanie tarcz zakrywających zapewniają optymalny kontakt nasion z glebą, co przekłada się na lepsze wschody roślin. Koła dogniatające oraz ścieżki technologiczne dodatkowo zwiększają efektywność pracy. Sterownik RDS Artemis umożliwia precyzyjne sterowanie procesem siewu, a opcjonalne czujniki przepływu nasion i nawozu oraz zmienne dawkowanie nasion pozwalają na jeszcze większą kontrolę nad całym procesem. Wspomnijmy jeszcze o zapotrzebowaniu mocy, które w przypadku prezentowanego na wystawie modelu wynosi od 150 do 300 KM

 

Przykłady użycia

W praktyce, siewnik do uprawy pasowej Sumo DTS 3 może być wykorzystywany do siewu różnych roślin, w tym zbóż i rzepaku. Wysoka precyzja siewu oraz możliwość dostosowania maszyn do różnych warunków glebowych sprawiają, że jest to idealne narzędzie dla profesjonalnych rolników poszukujących niezawodnych i efektywnych rozwiązań do uprawy pasowej.

Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.