Technika

Sulky - Rozsiewacze pełne innowacji

Data publikacji:

Zmodernizowanymi rozsiewaczami X40+ Econov i X50+ Econov firma Sulky kolejny raz potwierdza swoją obecność w ścisłej czołówce producentów maszyn do nawożenia mineralnego. Dzięki zastosowaniu dobrze znanego z poprzednich serii rozsiewaczy, opatentowanego systemu wysiewu Epsilon, nowe modele są w stanie dostarczyć do 520 kg nawozu na hektar, co umożliwia dokładne nawożenie z dużą prędkością roboczą, nawet wysokimi dawkami.

W rozsiewaczach „Plus” zastosowano szereg nowych rozwiązań zwiększających wydajność oraz ułatwiających obsługę. W standardzie znalazły się m.in. nowe chlapacze z trwałego kompozytu, lepiej chroniące maszynę przed zabrudzeniem ziemią podczas pracy z dużą prędkością w wilgotnych warunkach, a także, w modelu X50+ (w X40+ opcja), drabinki z prawej i z lewej strony, zapewniające lepszy dostęp do zbiornika, co jest ważne szczególnie podczas załadunku maszyn o dużej pojemności.
            Rozsiewacze są również seryjnie wyposażone w opatentowany system Tribord 3D, umożliwiający w dowolnym momencie, bez potrzeby wysiadania z ciągnika, przestawienie maszyny z wysiewu normalnego na przyjazny dla środowiska tryb graniczny. Standardowo system umożliwia ograniczony wysiew na prawą stronę, a na obie strony, również na lewą – w opcji dostępnej w rozsiewaczach w wersji ISOBUS sterowanych za pomocą uniwersalnego terminala. Gama rozsiewaczy X40+ i X50+ oferowana jest bowiem także w pełnej wersji ISOBUS, w tym z nowym terminalem Sulky Quartz 800.
            Podobnie jak wcześniejsze modele, rozsiewacz X40+ oferuje pojemność od 1,9 do 3 tys. l oraz szerokość roboczą od 12 do 44 m (zmienianą w zakresach, dzięki zestawom łopatek), natomiast X50+ – od 2,4 do 4 tys. l oraz szerokość od 24 do aż 50 m.

Dokładne jak nigdy dotąd

Wśród nowych maszyn Sulky zwracają uwagę wersje Econov, z wyłączaniem „sekcji” i innymi dodatkowymi funkcjami, zapewniające dokładność nieosiągalną dotąd w odśrodkowej technice nawożenia. Modele Econov gwarantują idealne dopasowanie szerokości roboczej na klinach i na końcach pola, dzięki progresywnemu odłączaniu „sekcji” od prawej strony do lewej strony lub odwrotnie, a także z obu stron naraz  (na końcach pola), poprzez sterowanie wysypami nawozu (punktem wysypu na tarcze) i wielkością ich otwarcia. W ten sposób w fazie zmniejszania szerokości roboczej automatycznie zmniejszana jest również dawka nawozu, co zapewnia dokładność porównywalną z precyzją opryskiwaczy z automatycznym wyłączaniem poszczególnych sekcji na belce. System Econov w rozsiewaczach Sulky w najnowszej wersji X40+ Econov oraz X50+ Econov jest wyjątkowo dokładny, gdyż umożliwia podział szerokości roboczej aż na 12 „sekcji” – stref rozrzutu (dotychczas 6).
            Unikatowym rozwiązaniem jest również zarządzanie strefą wysiewu na łukach, co zapewnia m.n. doskonałe pokrycie pola nawozem w „klinach”. Na tegorocznej wystawie SIMA jako nowość zaprezentowano także rozsiewacze z niezależną regulacją dawki na lewą i prawą stronę za pomocą GPS, co pozwala uniknąć przedawkowania nawozu na skutek wielokrotnego pokrycia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.