Technika

Strautmann - Nowa zbierająca

Data publikacji:

Nowością w ofercie firmy Strautmann jest nowa przyczepa zbierająca Super-Vitesse, która wyróżnia się nie tylko dobrze znanym już systemem CFS, ale również np. zmodyfikowanym rotorem z płytkami zębowymi i nowymi podwoziami.

Podczas ubiegłorocznej Agritechniki Strautmann zaprezentował zmodyfikowane modele Super-Vitesse CFS 3102 i 3502 o pojem­ności odpowiednio 29 i 33 m³. Agregat załadunkowy został w tych modelach całkowicie zmodyfikowany. Niesterowany pod­bieracz z 6 rzędami zębów w kształcie litery „V” posiada teraz zgarniacze z tworzywa sztucz­nego, które zapobiegają przedwczesnemu zużywaniu się zębów i znacznie ułatwiają wymia­nę zębów. Za podbieraczem pracuje sprawdzona rolka CFS, która zapewnia lepszy przepływ materiału roślinnego i doprowadza trawę na całej szerokości do rotora. Rotor załadunkowy z 6 spiralnie ułożonymi rzędami zębów jest teraz szerszy o 110 mm (szerokość 1560 mm) i posiada naspawane płytki zębowe ze stali Hardox o szerokości 17 mm, które zmniejszają odstęp mię­dzy zębami rotora a nożem, co zapewnia dokładne i łatwe cięcie. Oprócz tego niemieccy konstruktorzy postawili na znaczne zwiększenie odporności na zużycie. Obracane noże typu double cut (39 sztuk, teoretyczna długość cięcia – 39 mm), wyposażone są w opatentowany system zabezpieczenia z punktowym wyzwala­niem efektywnie chroniący przed ciałami obcymi.
Nowa przyczepa Super-Vitesse CFS jest na życzenie wyposażona w podwozie Boogie z osiami firmy BPW o obciążeniu 18 t (standard – 16 t), większe ogumienie 710/45 R 22.5 i 3 walce dozujące.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.