Nowości

Strautmann - Isobus dla rozrzutników

Data publikacji:

Firma Strautmann na targach Agritechnica przedstawi swoje nowo opracowane sterowanie Isobus przeznaczone dla uniwersalnych modeli rozrzutników z serii VS i PS.

Niemiecki producent zapowiada wiele nowości, w tym ulepszony terminal kontrolny z wieloma automatycznymi funkcjami, nową konsolę oraz opcję dynamicznego ważenia  podczas rozładunku materiału.
Zainstalowane oprogramowanie sterujące ma 3 różne tryby pracy dla zapewnienia łatwej i efektywnej pracy. Są to tryby: Ładowanie, Transport i Rozładowywanie, którym są dedykowane odpowiednio definiowane funkcje.
Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji wielkości zrzutu materiału w zależności od jego objętości lub masy. Można ją realizować zarówno w trybie manualnym, jak i automatycznym. W trybie ręcznym prędkość podłogi transportującej materiał jest sterowana przez operatora maszyny. Jeżeli natomiast korzysta się z regulacji zrzutu w zależności od objętości, ustawia się wymaganą objętość w m³/ha, a układ sterujący automatycznie dopasowuje prędkość podłogi w odniesieniu do prędkości ciągnika. To pozwala uzyskać stałą ilość materiału niezależnie od prędkości poruszania się w terenie. Jeżeli rozrzutnik wyposażony jest dodatkowo w system ważący, możliwa jest regulacja wysypu w zależności także od masy materiału. W tym przypadku podaje się zakładaną wartość nominalną w t/ha, a system znowu sam automatycznie steruje prędkością zrzutu w zależności od prędkości ciągnika. Funkcja ważenia dynamicznego jest nowością w ofercie firmy. Sprawdza się szczególnie w przypadku stosowania materiałów o niejednorodnej konsystencji np. obornika, ponieważ na bieżąco rejestruje zmniejszającą się masę, porównuje ją z ustawioną ilością, która ma być rozładowana i automatycznie dobiera prędkość rozładunku.
W kwestii obsługi i komunikacji z systemem firma Strautmann oferuje 2 nowe terminale. Pierwszym z nich jest Smart 570 z dotykowym wyświetlaczem 5,7” i membranowymi przyciskami zintegrowanymi po prawej stronie. Przeznaczony jest do obsługi zarówno maszyn z wagą, jak i bez niej. Drugi to Touch 800 z 8” wyświetlaczem i wielofunkcyjnym dżojstickiem, którego klawisze można indywidualnie definiować, dostosowując je do preferencji operatora maszyny. Ponadto terminal ten jest wyposażony w kontroler zadań, który umożliwia rozładunek materiału według kryteriów pozycji i podobszaru za pomocą mapy aplikacji. Razem z funkcją ważenia dynamicznego terminal zbiera także dane o ilości rozrzuconego materiału według zadanych na wybranym obszarze kryteriów rozładunku, co ma znaczące zastosowanie w rolnictwie precyzyjnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.