[ATR] Aktualności John Deere

Strategiczny sojusz Wacker Neuson z John Deere

Data publikacji:
Strategiczny sojusz Wacker Neuson z John Deere

Koncerny Wacker Neuson i John Deere, renomowany producent maszyn rolniczych, leśnych i budowlanych, zawarły strategiczny sojusz w segmencie minikoparek i koparek kompaktowych. 

Umowa obejmuje długoterminowy kontrakt na wyłączną dostawę OEM dla minikoparek i koparek kompaktowych o masie poniżej 5 ton, a także koparek akumulatorowo-elektrycznych. Koparki będą projektowane i produkowane w zakładach produkcyjnych Wacker Neuson (do firmy tej należą marki Kramer i Weidemann) w Menomonee Falls (USA) i Linz (Austria) zgodnie z wymaganiami firmy John Deere, głównie na rynek północnoamerykański, a następnie dystrybuowane pod tą marką za pośrednictwem globalnej sieci dilerskiej John Deere. Docelowo planowane jest stopniowe uzupełnianie portfela produktów. Modele Wacker Neuson z tej samej kategorii produktów będą nadal oferowane pod marką Wacker Neuson przez własną sieć sprzedaży.

Umowa przewiduje również współpracę techniczną między firmami John Deere i Wacker Neuson w zakresie koparek w klasie wagowej od 5 do 9 ton. John Deere przejmuje od Wacker Neuson know-how w zakresie konstrukcji i techniki, a następnie rozwija je zgodnie z własnymi wymaganiami produkcyjnymi. Modele te będą produkowane i wprowadzane na rynek przez samą firmę John Deere. Niezależnie od tego Wacker Neuson będzie nadal projektował i produkował własne koparki w klasie 5-9 ton i sprzedawał je pod własną marką.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dodać kolejny element do naszej strategii rozwoju dzięki współpracy OEM z firmą John Deere w zakresie minikoparek i koparek kompaktowych. Od wielu lat z powodzeniem współpracujemy z firmą John Deere zarówno w branży rolniczej, jak i budowlanej. Połączenie naszych doskonałych produktów i doświadczenia w produkcji z ugruntowaną pozycją rynkową John Deere w Ameryce Północnej otwiera dla nas doskonałe możliwości biznesowe w atrakcyjnym segmencie rynku minikoparek i koparek kompaktowych

– wyjaśnia dr Karl Tragl, prezes i dyrektor generalny koncernu Wacker Neuson.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.