Aktualności

Steyr nagrodzony za design

Data publikacji:

Platinum Award dla marki Steyr w konkursie MUSE Design Awards 2020.

MUSE Creative i MUSE Design Award to globalne konkursy, które mają za zadanie upamiętnić kreatywnych twórców branży projektowej z różnych sektorów. Projektanci stworzyli swoistą wizję przyszłości, która ukazuje jak może wyglądać kolejna generacja ciągników Steyr. Zdaniem projektantów każdy element ma swoją określoną funkcję, ale zadbano również o to, aby sama forma była stylowa i ciekawa. Kluczowe historyczne elementy zewnętrzne zostały ponownie zinterpretowane w duchu wizji koncepcyjnej od zewnętrznej białej konstrukcji kabiny, aż do asymetrycznego grilla. Wszelkie powierzchnie sprawiają wrażenie wyraziście narysowanych, a przy tym płynnie się ze sobą łączą. Całość daje poczucie jakości, precyzji i dynamiki.

Design to nie wszystko

Inżynierowie Steyr pracują w tej chwili nad modułowym hybrydowym napędem elektrycznym, składającym się z silnika spalinowego i kilku silników elektrycznych. Celem projektantów było zaprojektowanie pojazdu, który oferuje inteligentne rozwiązanie, jak chociażby zaawansowana koncepcja zawieszenia. Nowe podejście pozwoliło na umieszczenie pod maską 4,5 l silnika pracującego z optymalną prędkością jako generator energii, ładując baterie. Silnik jest odłączony od kół, a przyczepność zapewniają niezależne silniki elektryczne bezpośrednio zainstalowane w piastach 4 kół. Silnik NEF45 posiada maksymalną moc na poziomie niespełna 204 KM, podczas gdy maksymalna moc w hybrydowym trybie pracy oferuje aż 340 KM. Według zapewnień producenta no wy ciągnik moźe wygenerować 10 % oszczędności paliwa w stosunku do tradycyjnego ciągnika z silnikiem wysokoprężnym w przypadku niektórych prac polowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.