Nowości

Sterowanie wysokiej klasy od Krone

Data publikacji:

Firma Krone wprowadza nowe jednostki sterujące, terminale i dżojstiki zapewniające szeroki wybór opcji sterowania różnych maszyn. Innowacyjne urządzenia wyróżniają się szeregiem użytecznych cech - są ergonomiczne, inteligentne, intuicyjne w obsłudze i konkurencyjne cenowo.

    terminal isobus

Wśród nowych sterowników pojawił się DS 100, który zastępuje dotychczasową jednostkę Alpha, oraz DS 500 - następca terminalu Beta II. Z kolei nowy terminal CCI 800, będący skromniejszą wersją topowego terminala CCI 1200, ma zastąpić sterownik Delta. Asortyment uzupełnił poza tym nowy dżojstik CCI A3 AUX, oferujący możliwości niedostępne w dotychczasowym dżojstiku. W istniejącym dżojstiku nie było np. możliwe natychmiastowe sprawdzenie, które elementy sterujące obsługują daną funkcję. Nie było też możliwości zmiany układu sterowania. Nowy dżojstik CCI A3 ma zintegrowany wyświetlacz, pokazujący, które funkcje są przypisane do poszczególnych elementów sterujących. Ponadto umożliwia zmianę rozmieszczenia elementów sterujących, co pozwala wybrać ich najlepszy układ dla wykonywanej pracy, gwarantujący maksymalny komfort użytkowania.

Sterowniki DS

Podobnie jak w sterowniku Alpha, interfejs nowego DS 100 można dostosować do różnych maszyn - zgrabiarek, przyczep paszowych czy pras zwijających. Aby dostosować go do indywidualnych preferencji i zapewnić maksymalny komfort obsługi, operator może spersonalizować klawisze i funkcje. Obudowa urządzenia jest zoptymalizowana dla osób praworęcznych i dobrze leży w dłoni. DS 100 służy do sterowania wszystkimi funkcjami maszyny. Może być również podłączany do systemu Isobus ciągnika w celu wygodnej konfiguracji maszyny z terminala Isobus i do jej obsługi.
Podobnie ergonomiczny jest terminal DS 500, który ma 12 klawiszy rozmieszczonych w dwóch rzędach, dzięki czemu operator może łatwo wyczuć pod palcami właściwy przycisk bez patrzenia na terminal. Urządzenie może być też obsługiwane za pomocą kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 5,7 cala lub pokrętła umieszczonego z tyłu obudowy. Wyprofilowany uchwyt z tyłu zapewnia wygodne użytkowanie podczas wielogodzinnej pracy.

Nowy terminal Isobus

W przyszłym sezonie Krone wprowadzi nowy terminal CCI 800, będący kompaktową wersją najlepszego terminala CCI 1200. W odróżnieniu od niego CCI 800 ma stały interfejs użytkownika (niedostosowywany do preferencji) oraz mniejszy 8-calowy ekran dotykowy MultiTouch. Ekran pozwala korzystać z urządzenia jak ze smartfona i wyświetla jedną funkcję w maksymalnym powiększeniu i dwie dodatkowe funkcje w minipodglądzie z boku. Operator może jednak łatwo powiększyć preferowaną funkcję, stukając palcem w wybrany miniwidok lub przeciągając go i upuszczając. CCI 800 jest kompatybilny z systemem SectionControl, który znacznie ułatwia pracę szczególnie na trudnych polach, ponieważ wykrywa obszary skoszone czy z pokosami, dzięki czemu kosiarka lub rotor są automatycznie podnoszone. Dzięki intuicyjnej i wszechstronnej funkcji pomocy nawet niewtajemniczeni operatorzy uznają CCI 800 za łatwy w użyciu. Opcjonalnie terminal można doposażyć w kamery, dżojstik AUX i licencję SectionControl. Urządzenie posiada certyfikat AEF dla funkcji UT, TC-Bas, TC-SC, AUX-N, ISB i TECU.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 06/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.