[ATR] Aktualności CEMA

Stabilizacja koniunktury na dobrym poziomie

Data publikacji:
Stabilizacja koniunktury na dobrym poziomie

Indeks ogólnego klimatu biznesowego dla producentów maszyn rolniczych w Europie ustabilizował się na dobrym poziomie po jego gwałtownych spadkach w trakcie wojny Rosji z Ukrainą. W sierpniu br. indeks utrzymał się na poziomie 18 punktów (w skali od -100 do +100).

Wielkość zamówień nadal odpowiada okresowi produkcji wynoszącemu 5,9 miesiąca, co jest wartością nieznacznie niższą od rekordowej w historii tego badania. Podczas gdy napływ zamówień uległ w ostatnich miesiącach wyraźnemu ochłodzeniu (z bardzo wysokiego poziomu), wzrost cen i wąskie gardła po stronie dostawców nadal stanowią wyzwanie dla branży, choć można zaobserwować pewne złagodzenie sytuacji. Obecnie 34% firm planuje tymczasowe wstrzymanie produkcji z powodu niedoborów w ciągu najbliższych 4 tygodni.

Podział regionalny wskazuje na spadek poziomu zaufania na niektórych rynkach europejskich, zwłaszcza w Hiszpanii. Jednak ogólne perspektywy rynkowe pozostają na razie solidne, zwłaszcza w przypadku dwóch największych rynków - Niemiec i Francji.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.