[ATR] Aktualności Kuhn

Srebrna nagroda za opatentowany system wiązania folii

Data publikacji:
lamma silver

System owijania beli o podwójnym zwijaniu folii KUHN Farm Machinery zdobył srebrną nagrodę w kategorii Innowacje w produkcji zwierzęcej w 2019 roku LAMMA Innovation Awards.

Nagrody LAMMA Innovation Awards stanowią platformę dla wystawców, którzy wprowadzają na rynek nowe maszyny, urządzenia i usługi. Zdobyły uznanie za rozpoznawanie i podkreślanie najlepszych osiągnięć w produkcji rolnej. Są one oceniane na podstawie szeregu kryteriów, w tym innowacyjności projektu, praktycznego wpływu, trwałości produktu i jego wpływu na środowisko, dzięki bliźniaczemu systemowi owijania beli KUHN otrzymało srebrną nagrodę w kategorii Innowacje Hodowli.

W przeciwieństwie do innych systemów wiążących folie, które wykorzystują szerokie rolki płaszczowe do wykonywania funkcji wiązania beli, system KUHN wykorzystuje dwie standardowe rolki folii stretch o szerokości 750 mm do pełnego zamknięcia beli. Poza poprawą zachowania kiszonki i ułatwianiem recyklingu odpadów tworzyw sztucznych, system ten zmniejsza także zużycie plastiku nawet o 30% poprzez wstępne rozciągnięcie folii owijającej o 70% przed nałożeniem. Ładowanie folii jest również szybsze i łatwiejsze, ponieważ każda rolka waży zaledwie 27 kg, w porównaniu do szerszych rolek, które mogą ważyć od 40 do 90 kg.

System wiązania folii jest dostępny w kombajnach do owijania okrągłego KUHN i-BIO + i FBP 3135 BalePack, które również wykorzystują system IntelliWrap KUHN, który umożliwia operatorowi owijanie beli odpowiednio 4, 5, 6, 7, 8 lub 9 warstwami folii. Obie maszyny mogą być również używane z konwencjonalnym wiązaniem siatkowym: przełączanie między folią a wiązaniem siatowym jest szybkie i proste, ponieważ dwa systemy są oddzielne, z wystarczającą ilością miejsca na przenoszenie folii i rolek siatki w tym samym czasie, co ułatwia przełączanie z jednego systemu na drugi dla różnych upraw lub między różnymi polami.

Źródło:Kuhn

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.