Technika

Sprzęt o różnych parametrach w ofercie Bauer Group Polska

Data publikacji:

Firma Bauer Group Polska oferuje cały zakres sprzętu o zróżnicowanych parametrach do optymalnego zagospodarowania gnojowicy. Jej alternatywą dla powszechnie stosowanych wozów asenizacyjnych są systemy szybkiego rozlewania wężami oraz specjalistyczne aplikatory doglebowe.

    Sprzęt o różnych parametrach w ofercie Bauer Group Polska

Systemy do aplikacji wężami wyróżniają się wysoką mobilnością, łatwością użytkowania i wydajnością od 100 do 200 m³/h. Ważne, że można je skonfigurować pod potrzeby danego gospodarstwa, a podstawowymi elementami systemu są: pompy, węże, zwijarki, aplikatory oraz zbiorniki buforowe. Wydajne pompy Bauer z serii Magnum SX mogą pracować z ciągnikiem lub być bezpośrednio połączone z silnikiem spalinowym. Mocne węże tłoczne Hilcoflex PU są lżejsze i bardziej elastyczne niż standardowe węże gumowe.

Są również odporne na ścieranie, warunki atmosferyczne oraz rozciąganie i w zależności od średnicy (52-305 mm) obsługują ciśnienie od 14 do 25 barów. Praktyczne zwijarki węży przeznaczone są do stosowania z przednim lub tylnym TUZ-em ciągnika. W kwestii aplikatorów dostępne są wersje z podwójnymi dyszami przeznaczonymi do szybkiego rozlewania wielkopowierzchniowego, a także wężowe do precyzyjnego rozlewania, także pomiędzy roślinami. Wszystkie modele mają możliwość monitoringu pracy poprzez przepływomierz.

Bauer Group Polska oferuje również aplikatory doglebowe polskiego producenta - firmy Agroland. Model TSG, przystosowany do agregacji bezpośrednio z ciągnikiem rolniczym, jak i z wozem asenizacyjnym, stworzony został na bazie brony typu Titanum Standard. Posiada walec rurowy o średnicy 600 mm, węże gumowe PCV o średnicy 50 mm oraz uzębione talerze 560 mm.

Wymieszanie gnojowicy z glebą jest bardzo dobre dzięki wylewkom montowanym przed przednim rzędem talerzy, poziomy rozdrabniacz radzi sobie nawet przy większej ilości resztek pożniwnych. Wyposażenie opcjonalne aplikatora zawiera rozdrabniacz z separatorem kamieni oraz węże gumowe ze zbrojeniem stalowym o średnicy 60 mm. Drugim rodzajem aplikatora doglebowego firmy Agroland jest model Gunin, który wyposażony został w zęby sprężyste typu Flex, przez co umożliwia nawożenie na twardym podłożu, na większej głębokości niż brona talerzowa. Aplikator Gunin występuje również w wersji przystosowanej do techniki wężowej - posiada wówczas innowacyjne ramię obrotowe.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.