Technika Uprawa i siew

Sprzęt do uprawy DA Landtechnik

Data publikacji:

Pochodząca z Wielkopolski firma DA Landtechnik specjalizuje się w produkcji i sprzedaży uprawowych maszyn rolniczych. Firma jest niewielka, bo liczy ok. 20 osób i działa na rynku od 2014 r. Swoje doświadczenie buduje jednak w oparciu o prowadzone testy polowe oraz opinie i sugestie swoich klientów. To z kolei czyni maszyny DA Landtechnik coraz bardziej ukierunkowane na potrzeby rolników.

    Sprzęt do uprawy DA Landtechnik

Asortyment produktowy DA Landtechnik zawiera maszyny uprawowe, w tym pług dłutowy oraz agregat bezorkowy, a do tego szeroki wybór wałów. Maszyny DA wyróżniają się przy tym trwałością, powierzchnia lakiernicza zastosowanych ram nośnych po uprzednim śrutowaniu jest malowana proszkowo z podkładem cynkowym.

Uprawa tradycyjna i bezorkowa

Pług dłutowy Raptor o szerokości roboczej od 2,5 do 3,3 m pracuje na głębokości od 25 do 50 cm. Wyposażony jest w zęby z wymiennymi elementami roboczymi o rozstawie 500 lub 450 mm oraz wał tandem z płynną hydrauliczną regulacją głębokości pracy. Zapewnia optymalne wymieszanie resztek pożniwnych i dobre napowietrzenie gleby bez niszczenia jej struktury.
Do uprawy bezorkowej przewidziany jest agregat Warrior dostępny z trzema rzędami grządzieli, talerzami niwelującymi oraz wałem doprawiającym. Maszyna ta dostępna jest w szerokości roboczej 2,4; 2,7 oraz 3 m, zarówno z zabezpieczeniem sprężynowym jak i kołkowym. Warrior świetnie sprawdza się jako maszyna uprawowa pod siew, a przyspieszając prace polowe pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Specjalnością DA Landtechnik są Frontpackery, czyli wały doprawiające montowane na przedni TUZ. Przeznaczone są do zagęszczania wierzchniej warstwy gleby bezpośrednio po orce, przed siewem lub po siewie oraz tworzenia z gleby gruzełkowatej struktury. Swoją przydatność wykazują zwłaszcza na glebach zwięzłych, gdzie dokładnie rozdrabniają wyorane skiby, grudy, a jednocześnie zagęszczają i wyrównują wierzchnią warstwę. W tym przypadku oferta firmy zawiera szereg rozwiązań takich jak modele: Dragon Front, Cambridge, Hydro, Crosskill, Plus i Mega oraz serię Aragon Front i Duo. Wały oferowane są w szerokościach roboczych od 2,5 do 6 m, stanowiąc doskonałe uzupełnienie do zestawu uprawowo-siewnego.

Produkty DA Landtechnik w większości są eksportowane do krajów takich jak: Niemcy, Szwajcaria, Austria, a nawet daleka Japonia. Na rynek polski trafia obecnie ok. 10% produkcji. Jednak za sprawą uczestnictwa w takich imprezach, jak np. majowe Zielone Agro Show, ma się to szybko zmienić. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.