Sprzedaż przyczep rolniczych w Polsce na lekkim hamulcu

Data publikacji:
Sprzedaż przyczep rolniczych w Polsce na lekkim hamulcu

Patrząc na ilość rejestracji nowych przyczep rolniczych w Polsce w pierwszym półroczu 2022 r. można by dojść do wniosku, iż rynek ten nadal rośnie. W końcu w okresie styczeń-czerwiec br. w bazie CEPiK pojawiły się 4093 nowe wpisy przyczep, co oznacza wzrost o 6,4% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Sytuacja się jednak dynamicznie zmienia, na co wskazują dane za miesiąc czerwiec, w którym po raz drugi z rzędu zanotowano dwucyfrowy spadek. W poniższym zestawieniu nie uwzględniamy wozów asenizacyjnych.

Najpopularniejsze marki

Wśród topowych marek, to nie podlega żadnej dyskusji, pozycja numer jeden wśród producentów przyczep rolniczych - wciąż marka Pronar. Godne zauważenia jest jednak to, iż marka ta stale utrzymuje udział w rynku na poziomie ponad 40%. Na drugiej pozycji niezmiennie plasuje się Metal-Fach, a za plecami tej marki trwa niespotykana wcześniej walka o miejsce na najniższym stopniu podium, okupowane po pierwszym półroczu 2022 r. przez Wielton. Największy spadek udziałów w rynku przyczep w pierwszej połowie 2022 r. przytrafił się marce...

Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu firmy Pronar: 

– Tak dynamicznie rosnąca sprzedaż przyczep to nie tylko powód do dumy, ale też ogromne zobowiązane wobec tych, którzy nam zaufali. Nieustannie obserwujemy zachodzące na rynku zmiany i stale dostosowujemy ofertę do potrzeb polskich rolników. Tak jest także w tym sezonie, w którym miały miejsce premiery przyczep dotychczas w Polsce nieprodukowanych. Taką maszyną jest model T900XL, bo dotąd nikt przed nami nie stworzył skorupowej maszyny typu power-push z adapterem rozrzutu o pojemności przekraczającej 60 m³. Wprowadzamy na rynek również nowy model wozu asenizacyjnego z kompozytowym zbiornikiem o pojemności 14 tys. l. Jest nie tylko dużo lżejszy od standardowych, metalowych „beczek”, ale ma też wyraźnie mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika. Model TG214 to równocześnie początek całej serii wozów, wykorzystujących również nasz potencjał w zakresie wytwarzania tworzyw sztucznych. Nieustannie modernizujemy też istniejące przyczepy oraz zwiększamy moce produkcyjne aby zapewnić odpowiednio wysoką dostępność maszyn. W myśl zasady, że droga od zamówienia do gospodarstwa musi być jak najkrótsza.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.