Aktualności

Sprzedaż nowych ciągników w kwietniu 2020

Data publikacji:

Sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce w styczniu-kwietniu 2020 r. jest na znacznie wyższym poziomie niż w pierwszych czterech miesiącach 2019 r. Wystarczy rzut oka na dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), które wskazują, iż w tym czasie klienci (rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy lokalne itp.) zarejestrowali aż 2703 szt. nowych ciągników rolniczych.

Wolumen rynku po styczniu-kwietniu br. jest wyższy o 26% niż w analogicznym okresie 2019 r. (w kwietniu 2020 r. na przekór pandemii koronawirusa zarejestrowano 685 nowych ciągników rolniczych, czyli o 5,4% więcej niż w kwietniu 2019 r.).

Dane dotyczące sprzedaży ciągników w styczniu-kwietniu 2020 r. pokazują duże zmiany na czołowych pozycjach w rankingach sprzedaży. Tegorocznym liderem jest marka New Holland, która w styczniu-kwietniu br. zdecydowanie przekroczyła 20-proc. udziału w rynku (583 sztuki; 21,6%). Dwucyfrowy udział w rynku uzyskały jeszcze marki: Deutz-Fahr (311 sztuk; 11,5%) i John Deere (284 sztuki; 10,5%)

Chcesz wiedzieć więcej? 

pobierz raport

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.