[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Sprzedaż maszyn a ekstremalne warunki pogodowe

Data publikacji:

Globalne ekstremalne warunki pogodowe są w dużej mierze odpowiedzialne za spadek sprzedaży netto AGCO o 2,8% do około 4,4 miliarda USD w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku.

Deszcz i powodzie w USA opóźniły sadzenie, ograniczyły areał i zmniejszyły szacunki produkcji w 2019 r.

Powiedział szef AGCO, Martin Richenhagen.

Oczekujemy, że sprzedaż detaliczna ciągników w Ameryce Północnej w 2019 r. będzie względnie taka sama w porównaniu do ubiegłego roku. Oczekuje się, że nieznacznie wyższa sprzedaż małych ciągników oraz sprzętu do siana i pasz zrównoważy niższą sprzedaż detaliczną w segmencie upraw rzędowych.

Kontynuował, że zwiększone zbiory w Brazylii i Argentynie powinny w pewnym stopniu rekompensować niższą produkcję w Ameryce Północnej.

Choć krótkoterminowo ujemne w odniesieniu do dochodów gospodarstw rolnych i popytu na sprzęt rolniczy, prognozy dotyczące niższej produkcji roślinnej i niższych zapasów zbóż spowodowały wzrost cen towarów, co może być dodatnie dla globalnych dochodów gospodarstw rolnych.

Richenhagen dodał, że utrzymujące się ciepłe i suche warunki uprawy w dużej części Europy podkreśliły rozwój pszenicy ozimej, podczas gdy ceny mleka nadal wspierają sektor mleczarski.

Sprzedaż detaliczna w Europie Zachodniej wzrosła w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r., po roku mieszanych wyników w 2018 r. w segmencie rolnictwa.

Wzrost sprzedaży był najsilniejszy we Francji, Europie Środkowej i Niemczech. Częściowo zrównoważony słabszą sprzedażą w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech, przez cały rok 2019, oczekuje się, że popyt w Europie Zachodniej będzie stały w porównaniu do 2018 r.

Chociaż obniżyliśmy nasz harmonogram produkcji, aby dostosować się do popytu na rynku, podnieśliśmy nasze prognozy wyników na cały rok, aby odzwierciedlić nasze zaufanie do naszych wysokich wyników w zakresie marży.

Oczekuje się, że globalny popyt w branży w tym roku będzie zgodny z poziomami w 2018 r., a sprzedaż netto AGCO na 2019 r. ma utrzymać równy poziom w porównaniu z 2018 r. na poziomie ok. 9,4 mld USD.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.