Aktualności

Sprzedaż ciągników rolniczych w styczniu 2021 z dużymi niespodziankami

Data publikacji:

Zestawienie najpopularniejszych marek ciągników rolniczych w Polsce wprost stanęło na głowie. Co prawda liderem jest wciąż New Holland, ale na podium wyprzedza marki: Kubota i... Zetor. Inne czołowe dotychczas marki, czyli John Deere i Deutz-Fahr nisko, na odpowiednio 5. i 6. pozycji. Prawdziwą sensacją jest zaś miejsce 10., na którym ex-aequo uplasowały się marki: Arbos i Fendt.

Patrząc na cały rynek, sprzedaż ciągników rolniczych w Polsce w styczniu 2021 r. minimalnie wzrosła w porównaniu do pierwszego miesiąca 2020 r. Wystarczy rzut oka na dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), które wskazują, iż w tym czasie klienci (rolnicy, przedsiębiorcy, samorządy lokalne itp.) zarejestrowali 610 szt. nowych ciągników rolniczych. Wolumen rynku po styczniu br. jest wyższy o 2,3% niż w analogicznym okresie 2020 r. (596 sztuk).

Tradycyjnie już najlepiej sprzedającym się modelem ciągnika jest Zetor Major CL 80 (w styczniu zarejestrowano aż 34 sztuki tego traktora), który w rankingu najpopularniejszych ciągników wyprzedził modele: New Holland T6.125, Lovol M504 i Deutz-Fahr 5110 G.

Więcej na ten temat przeczytasz w najbliższym wydaniu atr express - aktualności techniki rolniczej.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.