Technika

Sprytna orka z Kuhn

Data publikacji:

Zaprezentowana na targach Agritechnica 2017 gotowa wersja inteligentnego pługa zostanie zaprezentowana na tegorocznej wystawie Agritechnica.

    smart plough kuhn

Początkowo dostępny w modelach Vari-Master L montowanych na 4-6 bruzdach, podstawowy inteligentny pakiet orki zakłada wszystkie ustawienia (szerokość robocza, przesunięcie, głębokość robocza, niwelacja itp.) sterowane z terminala ISObus. Możliwe jest zapisanie ustawień pola na następny sezon.

Dodatkowo, w inteligentnym pakiecie do orki są dwie dodatkowe opcje - podnoszenie i linia. Podnoszenie uzupełnia podstawowe funkcje zautomatyzowanym podnoszeniem i obniżaniem poszczególnych sekcji w oparciu o dane GPS.

Pług obraca się również automatycznie na uwrociu, gdy tylko wszystkie sekcje zostaną podniesione. Podnoszenie może być również używane do ręcznego sterowania sekcjami z kabiny.

Inteligentna linia orki wykorzystuje GPS do regulacji szerokości roboczej. W pełni zintegrowany z konstrukcją pługa i sterowany przez terminal ISObus, koryguje krzywizny pola w celu uzyskania idealnie prostej orki.

Zaliczany jako jedyny pług na świecie, który pokrywa 100% pola, zapewnia korzyści takie jak całkowite zakopanie śmieci na uwrociach, zwiększoną wydajność i bardziej spójną orkę.

Nie trzeba być ekspertem, aby skonfigurować pług, mówi firma, która twierdzi, że inteligentna orka jest intuicyjna i łatwa w użyciu. Kuhn Farm Machinery ma nadzieję wprowadzić model do Wielkiej Brytanii przed końcem tego roku. Inteligentny system będzie dostępny na innych pługach Kuhn w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.