Specjalistyczne ciągniki Deutz-Fahr z przekładnią TTV

Data publikacji:
Specjalistyczne ciągniki Deutz-Fahr z przekładnią TTV

Nowa seria ciągników firmy Deutz-Fahr maksymalizuje wydajność prac, oferując przy tym niezrównaną precyzję sterowania. Maszyny serii 5DF/DS/DV TTV ze względu na swoje parametry oraz wyposażenie idealnie sprawdzą się w sadownictwie, w winnicach, a także podczas prac związanych z kształtowaniem architektury krajobrazu i w działaniach komunalnych.

W przypadku ciągników specjalistycznych często bardzo ważnym parametrem maszyny jest jej szerokość całkowita, która determinuje zdolność do wykonywania różnych zadań. Oznaczenia nowej serii ciągników Deutz-Fahr informują właśnie o ich szerokości. Modele 5DF są największe w całej gamie i mają 1,6 m szerokości, następne są 5DS o szerokości 1,3 m oraz najwęższe 5DV o szerokości zaledwie 1,15 m.

Każda z wersji ma ponadto możliwość regulacji rozstawu kół i - co bardzo przydatne w pracach sadowniczych - średnica zawracania jest tutaj bardzo mała. Uwagę zwraca też będąca w opcji hydropneumatyczna, amortyzowana oś wielowahaczowa z aktywnym systemem tłumienia drgań, która zapewnia zwiększony komfort jazdy i większą stabilność maszyny.

W zależności od wersji ciągnika wyposażony jest on w 3- lub 4- cylindrowy silnik FARMotion 35 i 45 z układem wtryskowym Common Rail, elektronicznie sterowanym wentylatorem ze sprzęgłem wiskotycznym, a także filtrem powietrza PowerCore wykonanym w technologii nano-włókien. Jednostka ta spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V, jest ekonomiczna, a w określonych warunkach roboczych dzięki funkcji Boost zapewnia dodatkową moc w najmocniejszym modelu do 126 KM.

Ciągniki TTV posiadają napęd na 4 koła wraz z pełną blokadą mechanizmów różnicowych, maksymalna prędkość jazdy wynosi 40 km/h. Sterowanie funkcjami układu napędowego, hydrauliki i podnośnika umożliwia dżojstik MaxCom zamontowany na podłokietniku zintegrowanym z fotelem operatora. Układ sterowania zawiera funkcję Anti-Dive zapobiegającą nagłemu pochylaniu się ciągnika do przodu podczas hamowania oraz Anti-Roll, która automatycznie dostosowuje ciśnienie w siłownikach układu amortyzacji podczas pokonywania zakrętów.

Wydajność w precyzyjnym działaniu

Układ hydrauliczny wyposażony jest w zależności od wersji ciągnika w pompę zębatą o stałej wydajności 84 l/min lub pompę tłoczkową o zmiennej wydajności Load-Sensing z przepływem do 100 l/min. Umożliwia efektywną pracę z dodatkowym osprzętem hydraulicznym wymagającym nawet większych wydajności przepływu. Tylny podnośnik sterowany jest elektronicznie, posiada dodatkowe przyciski sterowania na lewym tylnym błotniku, ma również aktywną funkcję amortyzacji drgań i oferuje udźwig 3800 kg w modelach serii 5DF lub 2600 kg w 5DS oraz 5DV. Podnośnik przedni o udźwigu 1500 kg jest natomiast w opcji.

Nowe ciągniki TTV mają również szeroki wybór rozwiązań w kwestii wału odbioru mocy. Standardowo wyposażone są w trzy prędkości WOM-u: 540/540ECO/1000 obr./min, natomiast w opcji dostępny jest WOM synchron oraz przedni WOM o prędkości 1000 obr./min. W standardzie znajdują się również wymienne końcówki wałka WOM, funkcja AutoWOM do automatycznego wł./ wył. napędu wałka w zależności od położenia ramion podnośnika tylnego oraz modulowany start.

Trzy wersje kabiny i szeroki wybór usług cyfrowych

Wszystkie trzy rodzaje kabiny serii TTV mają konstrukcję czterosłupkową, oferują ergonomiczne stanowisko pracy z tak ważnym w sadownictwie dostępnym systemem filtracji kategorii 4, który zapewnia skuteczną ochronę podczas wykonywania zabiegów ochrony roślin. Do dyspozycji operatora jest regulowana razem z kołem kierownicy deska rozdzielcza z wyświetlaczem InfoCentrePro lub opcjonalnie 8” iMonitor.

Na oferowany pakiet usług cyfrowych składa się w pełni zintegrowany system rolnictwa precyzyjnego z automatycznym prowadzeniem, obsługa maszyn z wykorzystaniem standardu komunikacji Isobus oraz fabryczna aplikacja do zarządzania danymi i zarządzania flotą.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.