Sparex Polska - Dilerzy z kompetencjami

Sparex Polska - Dilerzy z kompetencjami

Specjalizująca się w częściach do ciągników rolniczych firma Sparex stawia na podnoszenie kwalifikacji swoich partnerów handlowych. Temu celowi służyło grudniowe szkolenie dla dilerów, które odbyło się w murach hotelu Via Baltica pod Łomżą na Podlasiu.

Podczas współpracy z naszymi dilerami otrzymywaliśmy wiele zapytań o to, czy nie mamy sprzętu diagnostycznego, który pozwala naprawiać ciągniki różnych marek - oferujemy już takie rozwiązanie. Większość uczestników tego spotkania to przedstawiciele dilerów ciągników nowych, używanych, jak i warsztaty naprawcze. Wszystkie te grupy potrzebują wiedzy technicznej dotyczącej diagnostyki i naprawy. Dlatego też zrodził się pomysł szkolenia dla naszych dystrybutorów – przekonuje Aleksander Klus, dyrektor zarządzający Sparex Polska.
Głównym punktem szkolenia była prezentacja systemu diagnostycznego Jaltest AGV do maszyn rolniczych, zarówno teoretyczna, jak i praktyczna - dzięki uprzejmości firmy Agro Szyszka. Jaltest AGV to profesjonalne narzędzie umożliwiające przeprowadzenie diagnozy w ponad 30 markach pojazdów rolniczych wyposażonych w najnowszej generacji jednostki napędowe, skrzynie biegów i osprzęt, zarządzane poprzez elektroniczne układy sterujące. Łatwy w obsłudze program w przejrzysty sposób informuje o lokalizacji gniazda diagnostycznego oraz sposobie połączenia. Odczyt błędów jest rozbudowany o szereg bardzo ważnych informacji takich jak wskazanie komponentu, który mógł spowodować dany błąd wraz z informacją o jego lokalizacji w pojeździe oraz przedstawieniem na schemacie elektrycznym. Jaltest AGV daje także możliwość aktywacji i testowania zainstalowanych komponentów w pojeździe, jak np. elektrozawory, modulatory czy serwosprzęgła. Tester obsługuje protokoły komunikacji OBD, OBDII, J1939, J1708 i od niedawna RP1210.
Przedstawiciele firmy Sparex zaprezentowali również szereg produktów warsztatowych i nowości serwisowych ze swojego bogatego portfolio. – W przyszłości będziemy chcieli organizować tego typu szkolenia wyłącznie dla naszych najlepszych klientów, którzy chcą się rozwijać jeżeli chodzi o naprawę ciągników. Tego typu klienci są w dłuższej perspektywie dla nas najbardziej wartościowi. Widzimy, że jeśli dostarczymy im wiedzę, której potrzebują, o wiele łatwiej będzie nam rozmawiać na temat dostarczania części. Jest to tym bardziej ważne, że w 2018 r. firma Sparex zamierza w znacznym stopniu zwiększyć ofertę w zakresie części do ciągników marek zachodnich. Pomysł odnośnie szkolenia będzie zatem współgrał z rozwojem asortymentu – podsumowuje Aleksander Klus.

Grzegorz Antosik


Reklama
Powiązane artykuły