Wywiady Technika Silosy i suszarnie

Sobmetal. Czas na silosy

Data publikacji:

Założona w 1999 r. firma Sobmetal od początku wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości systemów do mieszania, transportu i magazynowania pasz oraz przemysłowych mieszalni pasz dla drobiu i trzody chlewnej. Spójrzmy jak to przedsiębiorstwo radzi sobie obecnie na rynku, o czym w rozmowie z redakcją atr express mówi Marek Sobański, współwłaściciel firmy.

    Marek Sobański, współwłaściciel firmy Sobmetal.

    Marek Sobański, współwłaściciel firmy Sobmetal.

Proszę przedstawić obecnie oferowany asortyment. Na jakie rynki trafiają produkty firmy? Jaka jest skala produkcji?
Jeśli chodzi o branżę rolniczą, jest to głównie Polska. Zdarzy się oczywiście eksport, ale to jest niewielki procent. A produkty to przenośniki ślimakowe różnego typu, urządzenia do transportu materiałów sypkich, głównie zboża, a także silosy do magazynowania zboża. Skala produkcji jest na tym samym poziomie co w poprzednich latach.

Proszę przybliżyć najważniejsze informacje dotyczące produkcji, ostatnio przeprowadzonych inwestycji itp.
Naszą ostatnią dużą inwestycją był zakup w 2021 r. lasera światłowodowego, a także oddanie do użytku malarni z prawdziwego zdarzenia. Następnych póki co nie planujemy. Jeśli chodzi o zmiany, to trzeba podkreślić, że z uwagi na zapowiadane dotacje, wracamy do produkcji silosów zbożowych. Inne elementy się nie zmieniają - na tym samym poziomie pozostaje np. zatrudnienie, które oscyluje na poziomie 35-40 osób.

A zatem chcecie uszczknąć nieco ze zwiększonego popytu na silosy, będącego tak naprawdę pochodną problemów dotykających polski rynek zbóż?
Turbulencje na tym rynku bezpośrednio nas nie dotyczyły, a po zmianie przepisów o sposobie dotacji na systemy magazynowania zboża mam nadzieję, że przyniesie to efekt w postaci nowych zamówień. Wydaje mi się jednak, że problemy z cenami zbóż nie miały aż tak drastycznego wpływu na inwestycje w gospodarstwach rolnych, które cierpią przecież na coraz większy brak rąk do pracy. 

Dziękujemy za rozmowę.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.