Słowenia – zwycięstwo CNH

Data publikacji:
ciągnik CNH
wykres

W odróżnieniu od pozostałych krajów alpejskich inaczej przedstawia się sytuacja na rynku słoweńskim - najmniejszym spośród niech, gdzie sprzedaż w 2017 r. wyniosła 1411 sztuk (wzrost o 27,1%). W ub. roku Słoweńcy najprawdopodobniej skorzystali na lepszych cenach produktów.

 

Zwycięzcami na tym rynku były przy tym, oprócz głównych graczy o ugruntowanej pozycji - CNH (+32,3%), John Deere (+44,3%) oraz Same Deutz-Fahr (+29,2%), ciągniki marki Claas (+135,5%) oraz „wzlatujące” marki, takie jak Solis (+134,5%), Kubota (+50%) i Pasquali (+200%). Ekstremalne wzrosty, takie jak w wypadku marek Massey Ferguson (+600%) i Hürlimann (+533,3%), opierały się przede wszystkim na niskich wynikach z poprzedniego roku względnie wskazują na zmiany w strukturach sprzedażowych.

Zobacz jak wygląda sytuacji w poszczególnych krajach - Rynek ciągników 2017 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat europejskiego rynku ciągników? Czytaj atr express 10/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.