[ATR] Nowości John Deere

Skuteczna diagnostyka od John Deere

Data publikacji:

Sytuacja epidemiczna w Europie sprawia, że kanały komunikacji online stają się chlebem codziennym również dla dziennikarzy prasy fachowej. Dobrym tego przykładem był odbywający się 7 maja na żywo panel firmy John Deere, w którym eksperci i dilerzy z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec przybliżyli zalety nowego rozwiązania Connected Support.

John Deere Connected Support to rozwiązanie, które pozwala serwisantom łączyć się z komputerami maszyn klientów, aby możliwie sprawnie diagnozować potencjalne usterki i naprawić mniejsze błędy, mogące stać się przyczyną większego problemu technicznego. Zdalne łączenie pomaga także skonfigurować i dostosować maszyny, a przez to zmaksymalizować czas sprawności i skrócić przestoje w pracy.Jednym z kluczowych aspektów stworzonego w ciągu ostatnich 5 lat systemu jest Proactive Response System (Proaktywny System Reagowania), który dostarcza dilerom marki John Deere informacje i ostrzeżenia dotyczące stanu maszyny klienta. Nie mniej ważnym elementem są systemy zdalnego wsparcia, które zapewniają dilerom dostęp do wyświetlacza w kabinach poszczególnych maszyn.

Informacje i ostrzeżenia

Najważniejszą częścią systemu Connected Support wydaje się Expert Alert. Rozwiązanie to przewiduje ewentualne potrzeby dotyczące napraw oraz problemy związane z wydajnością, jeszcze zanim się pojawią. Na podstawie historycznych i poufnych danych maszyn oraz algorytmów dotyczących wykrywania błędów i optymalizacji maszyny, system automatycznie analizuje materiały i przekazuje ostrzeżenia technikowi znajdującemu się w serwisie lokalnego dilera. Co więcej, przesyłane wiadomości zawierają również potencjalne rozwiązania. Dane z podłączonych komputerów i tym samym stan danej maszyny pojawiają się na pulpicie serwisantów. Najpoważniejsze usterki wskazane przez Expert Alerts są zawsze wyświetlane w pierwszej kolejności.

Systemy zdalnego wsparcia

Spośród dostępnych funkcji należy zwrócić uwagę również na zdalny dostęp do wyświetlacza: system pozwala ekspertowi z pozycji biura połączyć się z wyświetlaczem w kabinie, co pozwala pomóc w konfiguracji maszyny. Remote Support Systems umożliwia także dilerowi zidentyfikowanie nieprawidłowych ustawień lub błędów operacyjnych - zabezpiecza to przed koniecznością wizyty technika i konfiguracji na miejscu.

Jeśli narzędzia serwisowe wskazują problem, specjalista dilera może również uzyskać zdalny dostęp do systemu diagnostycznego maszyny. Bardzo często usterki można usunąć bezpośrednio za pomocą tej usługi, można też dokonać online niezbędnych aktualizacji oprogramowania. Ponadto Service Advisor Remote zapewnia dłuższy czas pracy maszyny. W przypadku konieczności wizyty na miejscu, serwisant może zaplanować spotkanie jako usługę kompleksową, bez potrzeby dodatkowych podróży. Mechanik może zabrać wówczas wszystkie niezbędne części i narzędzia do planowanej naprawy podczas jednej wizyty, co znacznie zmniejsza przestoje i koszty.

Konieczny JDLink

Skorzystanie z John Deere Connected Support jest możliwe, gdy maszyna została wyposażona w rozwiązania telematyczne, która są w stanie przesyłać dane gromadzone podczas pracy. Niezbędne jest wyrażenie przez klienta zgody na transfer danych. Konieczne jest też wyposażenie w specjalne narzędzia John Deere, które umożliwiają automatyczną ocenę i transfer danych, jak również wsparcie przeszkolonych ekspertów, którzy są w stanie zarządzać połączonymi usługami wsparcia opartymi na analizie danych.

Wszystkie dane są generowane przez czujniki maszyny, a przesyłanie odbywa się za pośrednictwem dostępnego i aktualizowanego od 2012 r. modułu JDLink, znajdującego się w wyposażeniu pełnej gamy ciągników z serii 5R, 6M, 6R, 7R, 8R i 9R, kombajnów zbożowych z Zweibrücken i USA, samojezdnych sieczkarni i opryskiwaczy samojezdnych (rozwiązania telematyczne są aktywne w ponad 50 tys. maszyn John Deere w Europie).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 09/2020 - zamów:

bezpłatny egzemplarz lub prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.