[ATR] Gospodarka i rolnictwo

Skup malin uruchomiony, czas na porzeczki

Data publikacji:
Skup malin uruchomiony, czas na porzeczki

Od 6 lipca rozpoczął się skup malin na terenie Lubelszczyzny - realizują go dwie ze spółek Skarbu Państwa. Jednocześnie Robert Telus, minister rolnictwa, podczas audycji w Polsat News zapowiedział również uruchomienie skupu porzeczek. 

W Polsce są tak naprawdę cztery firmy, które decydują o cenach, z czego trzy są koncernami niepolskimi. Chcemy to zmienić. Po to wprowadziliśmy tych dwóch graczy na rynek - wprowadzamy, bo to dopiero pierwszy rok - żeby tę sytuację stabilizowały. I to jest rozwiązanie na długo. Oczywiście, że można pójść w kierunku dopłat dla plantatorów, ale jestem przekonany, że gdybyśmy w tej chwili ogłosili jakiekolwiek dopłaty, to te pieniądze zbiorą te koncerny, bo opuszczą ceny malin - stwierdził Robert Telus.

W tym samym czasie resort rolnictwa poinformował, że podejrzewa zmowę cenową między skupującymi owoce podmiotami a kapitałem zagranicznym. Stosowane działania mają podjąć: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Inspekcja Handlowa, Inspekcja Sanitarna oraz Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych. 

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.