Technika

Skorupowa od Uni

Data publikacji:

W ofercie firmy Unia znajdują się również przyczepy skorupowe, czyli modele oznaczone jako PS 20/PS 20 W (wersja W posiada unoszoną na czas wyładunku skrzynię ułatwiającą układanie wysokich pryzm np. buraków) oraz PS 24.

Przyczepy serii PS oferują ładowność 14 lub 16 t przy masie własnej odpowiednio 5545/5645 oraz 6245 kg. Zastosowany tandemowy układ jezdny zapewnia optymalny rozkład nacisku na powierzchnię, chroniąc tym samym strukturę gleby. Sprzężenie przyczepy z ciągnikiem realizowane jest poprzez zaczep dolny resorowany na resorze wzdłużnym piórowym, a osiągane w ten sposób tłumienie drgań zapewnia bezpieczną i komfortową pracę. Na czas postoju stosowana jest standardowa - mechaniczna stopa podporowa. Szczelna skrzynia ładunkowa charakteryzuje się zwartą konstrukcją i umożliwia typowy przewóz materiałów sypkich, jak również bezpieczne przewożenie takich  ładunków o dużym nacisku powierzchniowym. Pojemność skrzyni w modelu PS 20 wynosi 16,5 m³, a w modelu PS 24 wzrasta do 18 m³. Opcjonalnie dostępne nadstawy 500 mm pozwalają zwiększyć pojemność skrzyni do odpowiednio 23 i 27 m³. Hydraulicznie unoszona ściana tylna pozwala na sprawne i szybkie rozładowanie przewożonych materiałów. Ściana wyposażona jest również w  zamek hakowy. Zamykana jest za pomocą haków dociskowych, które automatycznie blokują ścianę po jej opuszczeniu. Inne udogodnienia konstrukcji skrzyni to okno do rozładunku strumieniowego w ścianie tylnej, stopnie wewnątrz skrzyni ładunkowej oraz elastyczna plandeka umożliwiająca podniesienie tylnej ściany bez potrzeby zwijania. Jednym z dostępnych zastosowań przyczepy jest współpraca z kopaczką elewatorową do ziemniaków. Z tego względu wysokość załadunku przyczepy została zmniejszona i nie przekracza 3 m. W kwestii bezpieczeństwa wyposażenie przyczepy obejmuje hamulce pneumatyczne 2-przewodowe z automatycznym regulatorem siły hamowania, hamulec ręczny oraz kliny podporowe. Dopuszczalna prędkość przyczepy wynosi 40 km/h, a zastosowane ogumienie ma rozmiar [550/60-22,5]. Za dodatkową dopłatą producent oferuje również: wspomniane nadstawy 500 mm, plandekę skrzyni ładunkowej składaną mechanicznie, pomost roboczy z balustradą, plandekę amortyzującą, zsyp do ziarna, tylną oś kierowaną hydraulicznie, ale tylko w modelu PS 24, zaczep kulowy K80 oraz tylny zaczep obrotowy Rockinger.  

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.