Nowości

Składany obsypnik AVR

Data publikacji:

Aby sprostać wymogom uprawy ekologicznej oraz zapotrzebowaniu na kompletne rozwiązania do uprawy, belgijska firma AVR wprowadza do swojej oferty składaną wersję obsypnika, umożliwiającą jednoczesne usuwanie chwastów z większej liczby redlin przy jednym przejeździe roboczym.

Kluczem do stworzenia zrównoważonego sektora rolnictwa jest zachowanie właściwego podejścia do terenów rolnych przy jednoczesnym zachowaniu wydajnej uprawy. Zarówno osoby indywidualne, które wyznaczają zapotrzebowanie supermarketów, jak i rządy poszczególnych państw wzywają do zmian stosowanych technik uprawy ze względu na wprowadzanie zakazu stosowania chemicznych produktów ochrony roślin i środków chwastobójczych. Mechaniczna kontrola chwastów zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w zakresie technik uprawy i nie będzie ona dłużej ograniczała się wyłącznie do uprawy ekologicznej.
Od lat AVR z sukcesem produkuje i sprzedaje swoją modułową maszynę składającą się ze standardowego trzonu z możliwością rozbudowy, do której można opcjonalnie dodawać różne rozwiązania. W ten sposób maszyna może być stosowana jako obsypnik (talerze z łożyskami), chwastownik (elementy motylkowe w kształcie litery V) lub pielnik (elementy poziomujące). Pielnik i chwastownik oferują przyjazne dla środowiska rozwiązanie mechanicznego usuwania chwastów po bokach redliny. Pielnik zgarnia chwasty, nakładając równą warstwę gleby i formując na końcu redliny (idealna maszyna do redlinowania w kilku krokach). Chwastownik zapewnia natomiast głębsze usuwanie chwastów, dzięki czemu oferuje bardzo dobrą wydajność w przypadku upraw korzeniowych. Obsypnik stosuje duże talerze do redlinowania w celu formowania dużych, kompaktowych redlin, bez konieczności stosowania maszyny aktywnej. Na życzenie można je dodatkowo wyposażyć w: zęby spulchniające, zęby do luźnej gleby, zęby do zbitej gleby oraz zęby głębosza w osłonach obsypnika.

Zalety

Producent wśród zalet wymienia m.in. bardzo dużą szerokość roboczą zapewniającą oszczędność czasu i kosztów, redlinowanie z użyciem dużych talerzy do formowania, kontrolę chwastów na bokach redlin i/lub ponowne formowanie redlin od dołu do góry, usuwanie chwastów na bokach redlin za pomocą obsypnika chwastownika oraz hydrauliczny system transferu masy gwarantujący zawsze kompaktowe formowanie redlin.
Podczas ostatniego sezonu dostarczono prototypy w celu przeprowadzenia niezwykle rygorystycznych testów, które zostały pomyślnie zatwierdzone. AVR zaproponował cały szereg szerokości roboczych: 2x75 cm, 2x80 cm, 2x85 cm, 2x34”, 2x90 cm, 2x36”, 4x75 cm, 4x80 cm, 4x85 cm, 4x34”, 4x90 cm, 4x36”, 6x90 cm i 8x75 cm. Maszyny do współpracy wymagają ciągnika o mocy od 70 KM.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.