Technika

Sitono - Potentat z Nekli

Data publikacji:

Sita do maszyn rolniczych, kombajnów, śrutowników i sortowników - to są podstawowe znaki rozpoznawcze działającej już od ponad 60 lat Wytwórni Sit Sitono z Nekli w Wielkopolsce. Ten jeden z pierwszych producentów tego typu w Polsce specjalizuje się w produkcji sit dla rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, wyrobów dla piekarnictwa i cukiernictwa, perforowanych elementów ażurowych dla budownictwa i wystroju wnętrz oraz różnorodnych przedmiotów użytkowych.

Producent z Nekli zatrudnia na stałe 20 osób. Asortyment sit, produkowanych przez firmę Sitono jest bardzo szeroki. Wiele z produkowanych sit znajduje zastosowanie w maszynach rolniczych produkowanych nie tylko przez polskie, ale i zagranicznych producentów - dostarczane są również na tzw. pierwszy montaż. Produkty te są chętnie wybierane przez klientów z kraju i z zagranicy - eksport stanowi około 10% przychodów. 
Wytwórnia Sit Sitono od początku swojej działalności wykonuje sita dla branży rolniczej. Produkuje wszystkie typy sit występujących w maszynach i urządzeniach rolniczych, również na zamówienie klienta. W ofercie znajdują się również sita do sortowników ziemniaków, cebuli, owoców, wszelkiego rodzaju przetaki - rzeszota drewniane, aluminiowe, kwasoodporne, a także sita do suszarń podłogowych. Firma produkuje również drewniane ramy do sit. Produkty firmy Sitono - objęte 12-miesięczną gwarancją, wykonywane są wyłącznie z blach z atestem stwierdzającym określoną jakość materiału. Sita dla branży rolniczej wykonywane są z miękkiej, tłocznej blachy w gatunkach od DC 01 do DC 02. – Jeśli chodzi o kombajny, sprzedajemy sita perforowane zalecane przy koszeniu kukurydzy i sita żaluzjowe, zalecane do zbioru rzepaku. Wszystkie charakteryzują się wysoką jakością, są np. ocynkowane, dlatego reklamacje praktycznie się nie zdarzają – przekonuje Krzysztof Szulc, przedstawiciel handlowy w firmie Sitono.
Oprócz produkcji firma świadczy również usługi perforacji wszystkich gatunków blach o grubości od 0,5 mm do 3 mm i o dowolnym kształcie oczek. Sitono wykonuje usługę perforacji w płytach MDF oraz pilśniowych, jak również wykonuje blachy z możliwością malowania na dowolny kolor.

Nowa inwestycja

Dla firmy Sitono od samego początku działalności najważniejsza jest wysoka jakość produkowanych sit oraz wykonywanych usług. Również w związku z tym w trakcie realizacji jest budowa nowego zakładu produkcyjnego (planowane uruchomienie - do końca 2017 r.), wyposażonego m.in. w linię do siatki ciętej ciągnionej, który pozwoli co najmniej podwoić możliwości produkcyjne Sitono. 

GA
fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.